Dekoracja wnętrz: mobile zawieszki z rurek ZRÓB TO SAM

 Dekoracja wnętrz: mobile z rurek ZRÓB TO SAM

Fot. Mariusz Bykowski

Szukasz pomysłu na dekorację wnętrz? Geometryczne i kolorowe mobile zawieszki poruszające się przy każdym podmuchu powietrza wypełnią wnętrze radosnym klimatem. W zrób to sam instrukcja krok po kroku jak zrobić dekoracyjne mobile z rurek.

 Dekoracja wnętrz: mobile z rurek ZRÓB TO SAM

Fot. Mariusz Bykowski

Chcemy, aby nasze wnętrze mieszkalne było oryginalne i niepowtarzalne. Szukając pomysłu na dekorację wnętrz przeglądamy sklepowe półki w poszukiwaniu inspiracji. Jednak najbardziej oryginalną ozdobą przestrzeni będą rzeczy, które wykonamy własnoręcznie, według własnego pomysłu. W kolejnym odcinku zrób to sam prezentujemy prosty pomysły na mobile zawieszki - zrobisz jej ze słomek do napojów. Takie mobile zawieszki mogą byc ozdoba pokoju dziecięcego.

Zrób to sam: mobile z rurek materiały

  • słomki do napojów (IKEA) – 12 szt. na 1 mobil,
  • pompony (Empik) – 8 szt. na 1 mobil,
  • żyłka,
  • igła,
  • nożyczki.

Mobile zawieszki z rurek: zrób to sam instrukcja

Mobile zawieszki krok 1: nasze mobile zawieszki zrobimy ze słomek. Rurki przycinamy do trzech rozmiarów: 6 x 2/3 rurki, 6 x 1/3 rurki i 6 x 1/2 rurki. Ich kolory dobieramy według własnego pomysłu, tak aby dekoracja wnętrz pasowała do wystroju naszego mieszania.

Mobile zawieszki krok 2: żyłkę przeciągamy przez 6 najkrótszych kawałków rurek naprzemiennie z 6 pomponami. Końce żyłki związujemy.

Mobile zawieszki krok 3: Przez pozostałe rurki przeciągamy żyłkę jak w układzie na zdjęciu, zygzakiem, tak aby przechodziła również przez pompony.

Mobile zawieszki krok 4: górę i dół zawieszki mobila związujemy w miejscu, gdzie znajdują się skrajne pompony, tak aby powstały stożki. U góry i dołu zostawiamy dłuższy kawałek żyłki – posłużą do zawieszenia mobilu.

Mobile zawieszki krok 5: większa zawieszka moblil została wykonana z rurek o długościach: 6 x cała rurka, 6 x 2/3 rurki 6 x 1/2 rurki.

Mobile zawieszki krok 6: przy odrobinie wprawy można całość wykonać przy użyciu jednego kawałka żyłki. Jest to naprawdę prosty pomysł na dekoracje wnętrz w naszym kolejnym odcinku zrób to sam.

 

 Dekoracja wnętrz: mobile z rurek ZRÓB TO SAM

Fot. Mariusz Bykowski

Ocena: 0
Projekt i opracowanie: Karolina Klepacka Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY