Idealna szafa do sypialni – jaka powinna być? Jeśli myślisz o wspólnej garderobie dla całej rodzin, zdecyduj się na pojemną, zabudowaną szafę do sypialni.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Pojemna, często na całą ścianę szafa w sypialni to idealna propozycja dla dużych rodzin. Jedna, duża szafa w sypialni zamiast osobnych mniejszych, pozwala dobrze zagospodarować wszystkie wnętrza, dzięki temu oszczędzasz miejsca w innych pokojach, a Twoje rzeczy są skupione i posegregowane w jednym, konkretnym miejscu. Urządzamy sypialnię i podpowiadamy jaki dobrze wybrać idealną szafę do sypialni.

Pojemna szafa do sypialni: dlaczego warto?

Szafa do sypialni na wymiar, w zabudowie, ze szklanymi lub gładkimi, błyszczącymi frontami nadaje wizualnej lekkości wnętrzu sypialni. Oprócz wizualnego uroku, ten rodzaj niezwykle pojemnej szafy ma swoje zalety zagospodarowania przestrzeni wnętrza. Pojemna szafa do sypialni w zabudowie jest zdecydowanie lepszym wariantem niż niewielka, osobna dla każdego garderoba. Szafa do sypialni o dużych rozmiarach sprawdza się zwłaszcza dla dużych wnętrz. Szczególnie tych o regularnych kształtach, w których drzwi i okna umożliwiają zrobienie zabudowy. Idealna szafa do sypialni pozwala na wygodniejsze segregowanie rzeczy: oddzielenie buty, ubrania sezonowe, sportowe sprzęty i oczywiście – odzież codzienna każdego z domowników. Warto też wybrać szafę do sypialni z lustrem, które może być na zewnętrznym froncie lub przyklejone na wewnętrznej stronie drzwi, jeśli szafa jest otwierana w tradycyjny sposób. Takie lustro w szafie zastąpi nam garderobę.

Pojemna szafa do sypialni: sposób na porządek

W gospodarowaniu szafy do sypialni warto wiedzieć, o podstawowej, nieco zaskakującej zasadzie: im większa, jednolita szafa w sypialni, tym mniej zwraca na siebie uwagę. W sypialni najlepiej wyglądają szafy na wymiar na całą ścianę, z gładkimi jasnymi frontami, bez uchwytów. Modna i bardzo ciekawa jest też wersja szafy z lustrami, ale koniecznie nieprzyciemnianymi. Najlepiej, gdy szafa do sypialni nie ma kontrastowych ram, które wydzielałyby szafy z przestrzeni. Szafa bez ram, z lustrzanym frontem dodaje lekkości, sypialnia optyczna jest większa i bardziej przejrzysta.

Szafa w zabudowie: funkcjonalna w różnych wnętrzach

Duża szafa w zabudowie nie jest zarezerwowana wyłącznie do sypialni. Taka szafa na wymiar świetnie sprawdza się również w innych wnętrzach: korytarzu, kuchni, pokoju dziecka. Ta wersja szafy jest wielofunkcyjna, może służyć jako wygodny pawlacz, lub szafki kuchenne. Jeśli to tylko możliwe warto zaaranżować duża szafę w zabudowie, właśnie w kuchni. W tych wnętrzach będzie pełnić funkcję pawlacza, okaże się nawet wygodniejsza od niego.