Jeśli chcesz mieć sypialnię w subtelnej aranżacji, proponujemy niebieski kolor. To kolor wody, nieba, wszystkiego co morskie, świeże i naturalne. Do wyboru mamy łagodne odcienie błękitu, popielaty, aż po intensywne, wyraziste kolory indygo i granatu.

Niebieski kolor w sypialni

Niebieska sypialnia pozwala odnaleźć spokój, zaś z punktu widzenia aranżacji wnętrz, błękit optycznie powiększa przestrzeń. Jak będzie wyglądać wnętrze sypialni w niebieskim wydaniu - to zależy w dużej mierze od połączeń. Biel ścian, szaro-niebieska podłoga i odrobina brązu – to dobry zestaw kolorów do spokojnej sypialni.  Aby wnętrze nie wydawało się nudne i smutne warto zestawić ze sobą różne faktury i wzory np. poprzez dobranie wzorzystej tapety, narzuty na łóżko lub lampy z niebieską podstawą i białym abażurem lub na odwrót.

Delikatny i subtelny błękit w połączeniu z białymi dodatkami to najczęstszy wybór, i rzeczywiście jest on gustowny. Pastelowe kolory ścian w połączeniu z odcieniami niebieskiego nadadzą wnętrzu charakterystycznej lekkości. W połączeniu z białymi, przecieranymi meblami uda ci się stworzyć niepowtarzalny klimat sielskiej przestrzeni. 

Pomysły na niebieskie dodatki w sypialni

Niebieski jest równie przyjemnym kolorem w elementach dekoracyjnych. To zimny, ale jednocześnie wyrafinowany kolor, który wprowadzi ciekawą zmianę we wnętrzyu sypialni. Ciemniejsze i intensywniejsze odcienie niebieskiego dobrze sprawdzają się w małej sypialni, nie przytłaczając i nie dominując pomieszczenia. Można dobrać ciemno-niebieskie dodatki takie jak: wazony, poduszki i obrazy lub pojedyncze meble.