Kolory w sypialni. SYPIALNIA szara, błękitna i fioletowa

Aranżacja sypialni i dobór kolorów to sprawa osobista, ale rządzi się regułami, których nie sposób ignorować. Prezentujemy trzy kolory w sypialni. Sypialnia błękitna, sypialnia szara i fioletowa. Zobacz, jak zestawiać barwy w aranżacja wnętrz i jakie wybrać kolory do swojej sypialni.

szara sypialnia
sypialnia zdjęcia
sypialnia aranżacje
sypialnia aranżacje
sypialnia aranżacje

Wybierając kolory w sypialni, zastanów się nad dopasowaniem ich do stylu i funkcji wnętrza. Czyste, „plastikowe” barwy podstawowe nie pasują do aranżacji sypialni w stylu rustykalnym, a sypialnia w angielskim styli lubi odcienie złamane.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>>

Aranżacja sypialni powinna być chłodna i spokojna. Na odbiór koloru we wnętrzu duży wpływ ma też oświetlenie. W stłumionym, północnoeuropejskim świetle łagodne kolory wyglądają lepiej niż jaskrawe. Polecamy trzy kolory do sypialni: błękitny, fioletowy i lub szarą sypialnię. Jeśli chcesz mieć dobrze dobrane kolory w sypialni, pamiętaj aby kolory ścian, poduszki, pledu i zasłon tworzyły harmonijną całość. Ale żeby taka aranżacja sypialni nie była nudna, warto dołożyć dekoracyjne akcenty tj. lampa, czy wazon. Stanowią one dopełnienie wystroju sypialni.

Sypialnia aranżacja błękitna

Błękit gwarantuje przyjemny chłód w sypialni. Jasne błękity potrafią wyczarować efekt cudownego spokoju w każdej niemal aranżacji sypialni. Kolor niebieski w sypialni zestawiony ze złamanymi bielami i szarościami można akcentować złotymi (żółtymi), czarnymi albo koralowymi dodatkami. W sypialni zabawa kolorami może rozgrywać się na tkaninach dekorujących łóżko. Rozmaitość wzorów i faktur kreuje dużą swobodę w aranżacji wnętrza, ale pamiętajmy, aby kolory w sypialni były uporządkowane.

Sypialnia aranżacja szara

Szara sypialnia jest harmonijna w znaczeniu spokojna, zadbaj o idealne dopasowanie do siebie wszystkich elementów wyposażenia. Kolory w sypialni takie jak: szary, biały, czarny, srebrny są neutralne, mają swoje źródło w naturze i nie rywalizują ze sobą, lecz tworzą gamę. Zestawianie subtelnych tonów szarości tylko na pozór wydaje się łatwe. Aby aranżacja sypialni była ciepła, trzeba dobrze wyważyć ich odcienie i temperaturę, zaakcentować kontrasty czernią i bielą, by uzyskać efekt prawdziwej harmonii.

Nowoczesna szara sypialnia
camera

Szara sypialnia z łazienką w nowoczesnym stylu skandynawskim

LISTA ZAKUPÓW

Sypialnia aranżacja fioletowa

Zgaszone fiolety zawsze sprawią, że aranżacja sypialni będzie miała nastrój tajemniczości i zadumy. Są idealne do sypialni, bo działają uspokajająco. nawet skromna fioletowa sypialnia będzie wyglądała elegancko. Urządzając sypialnię w kolorze fioletowym pamiętaj o dobraniu odpowiednich odcieni. Jeśli jedna ze ścian jest ciemnofioletowa, na łózko wybierz narzuty czy pościel w cieplejszej tonacji fioletu, tak by wnętrze nie było ciężkie i zbyt ciemne. Jeśli wolisz romantyczny wystrój sypialni postaw na delikatne odcienie różu w towarzystwie bieli.

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk, Mariusz Bykowski, Sławomir Frąckowiak, Michał Skorupski, Materiały prasowe firm, Krzysztof Zasuwik, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY