Francuski dobry gust od zawsze jest uważany za coś, co warto nie tylko podziwiać, ale i naśladować. Nasza aranżacja sypialni jest dobrym tego przykładem.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIE >>>

Bezpretensjonalny wdzięk francuskiego wnętrza mamy w aranżacji stylowej sypialni jak na dłoni: lekkie meble do sypialni, subtelne kolory i wzory zestawione z największą starannością, obfitość eleganckich tkanin oraz złocenia dodające blasku. Aranżacja sypialni w stylu francuskim jest elegancka, miło jest budzić się w takim otoczeniu.

Aranżacja sypialni w stylu francuskim: inspiracje

Sypialnia w stylu francuskim z iście królewskim wyposażeniem. Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem ujętym w złotą ramę ulokowano między dwoma wąskimi oknami, jako tło ma ścianę oklejoną kwiecistą tapetą. Podobny wzór zdobi zasłony. Ich różowo-liliowa tonacja z kroplą beżu i błękitu znajduje kontynuację w tkaninach ubierających łóżko. Bieliznę pościelową uszyto z białego materiału drukowanego we wzór paisley, czyli turecki pieprz, kapę zaś z fioletowego aksamitu pikowanego w prążki. W aranżacji sypialni z jednej strony łóżka postawiono nocny stolik w kolorze czarnym, z drugiej złocony fotel w stylu Ludwika XV. Czerń stolika ma tu swoich „bliźniaków” w postaci lustra w równie ciemnej ramie oraz dekoracyjnej klatki. Stanowią trzy mocne akcenty ożywiające delikatną kolorystykę aranżacji sypialni. Podłogę z desek w stylowej sypialni pomalowano na biało, by idealnie stopiła się z tłem tapety i zasłon. Także z takiej właśnie dbałości o niuanse wynika elegancja wnętrz we francuskim stylu. Aranżacja sypialni w subtelnych kolorach i zlekkimi meblami sprawiła, że wypoczynek w niej stał się przyjemnością.

Galerie zdjęć: wnętrza w stylu francuskim

Zobacz też inne inspiracje na wnętrza w stylu francuskim. Galerie: zdjęcia stylowych wnętrz. Poznaj francuski szyk w aranżacji wnętrz.