Ściana z efektem, czyli dekoracja ścienna która nadaje ton całemu wnętrzu to bardzo modny trend w 2014 roku. Sprawdź na co należy zwrócić szczególna uwagę przy wyborze najwłaściwszej okładziny na ściany do naszego wnętrza.

Dekoracje ścian w aranżacji wnętrza

Oryginalne wykończenie ściany, jej ciekawa dekoracja zdominuje całe wnętrze, narzucając mu styl i kolorystykę. Co zrobić, by nie popełnić aranżacyjnego błędu? Po pierwsze, jeśli planujemy dekoracyjną ścianę, zacząć należy od wyboru materiału - co ma pojawić się na ścianie - imitacja kamienia, płyta gipsowa czy drewno? Chcąc ułatwić sobie zadanie, wybierz z każdego wzoru po trzy próbki, w trzech róznych odcieniach i zwyczajnie przymierz je na ścianie. Zestawiając różne przykłady dekoracji ściennych w konkretnym świetle pokoju z łatwością wybierzemy ten najlepiej pasujący do naszego wnętrza.

Dekoracyjne ściany a podłogi

Podłoga nie może być w kompletnym oderwaniu stylistycznym i kolorystycznym od wybranej dekoracji ściennej! Zwykle jest układana jest wcześniej, więc w naturalny sposób determinuje wybór samej chociaż kolorystyki dekoracyjnej okładziny ściennej. Warto pamiętać, że nie każde zestawienie będzie korzystne, np. ciemne drewno tropikalne nie odnajdzie się kompletnie w towarzystwie surowego betonu.

Ściana dekoracyjna: omów swój wybór z fachowcami

Nie każda ściana zniesie obciążenie ciężkimi panelami dekoracyjnymi (zwłaszcza kamiennymi). Warto skonsultować swoje typy z fachowym doradcą lub wykończeniowcem, który pomoże nam dobrać wagę okładziny stosowną do warunków technicznych mieszkania.