Jasna podłoga we wnętrzu sprawi, że wyda się ono większe i bardziej przestrzenne. Przy dobieraniu kolorów czesto stosuje się zasadę, że kolor podłogi powinien być o dwa stopnie jaśniejszy lub ciemniejszy niż meble. Jeśli podłoga ma neutralny kolor można z nią łączyć meble ciemne. Jasne meble i jasna podłoga połączone z jasnym (białym lub beżowym kolorem ścian) dadzą wrażenie harmonii i dobrze sprawdzą się w aranżacjach wnetrz w stylu na przykład skandynawskim. Ale warto wówczas zadbać o kolorowe dodatki, które ożywią monochromatyczne wnętrza.

Ciekawym połączeniem do jasnej podłogi będą białe lub jasne meble – na przykład postarzane, jak w stylu shabby chic. Takie połączenia gwarantują wrażenie delikatności i romantyczności.

Jakie kolory ścian do jasnej podłogi? Dobieramy ładne kolory

Do jasnej podłogi będą pasować niezbyt intensywne i nasycone kolory ścian. Dobór barw na ścianach zależy także od tego na jakie meble się zdecydujemy. Przy jasnym kolorze podłogi i jasnych meblach możemy pomyśleć o nieco wyraźniejszym kolorze na ścianach, który nada wnętrzu charakteru.

Jednak w takim przypadku sprawdzą się również jasne i pastelowe kolory ścian – takie połączenie da wrażenie delikatności i kobiecości. Dobierając kolor ścian do jasnej podłogi pamiętajmy, aby nie tworzyć we wnętrzu zbyt dużych kontrastów, które nie będą dobrze wyglądać – zwłaszcza jeśli zastosujemy plamy kolorów na dużych powierzchniach.

Pomysły jakie kolory ścian i mebli stosować do jasnej podłogi znajdziesz w naszej galerii!