Meble do salonu w MAŁYM MIESZKANIU: trzy stoliki i trzy aranżacje salonu. Wybieramy meble do salonu

Aranżacja salonu w małym mieszkaniu musi być szczególnie przemyślana. Kolory ścian powinny powiększać optycznie małe mieszkanie, a meble do salonu wybieraj wielofunkcyjne. Polecamy np. trzy stoliki w komplecie: mały, średni i duży. Takie mobilne meble do salonu sprawdzą się, gdy nasz salon jest niewielki.

Trzy stoliki i trzy aranżacje salonu. Wybieramy meble do salonu
Trzy stoliki i trzy aranżacje salonu. Wybieramy meble do salonu
Trzy stoliki i trzy aranżacje salonu. Wybieramy meble do salonu

Małe mieszkanie: stoliki w roli kwietnika

Wybierając meble do salonu w małym mieszkaniu, warto pomysleć o ich wielofunkcyjności. Nasza aranżacja salonu tym razem wykorzystuje przede wszystkim fantazyjne stoliki. Co z nimi zrobić? Stoliki z powodzeniem mogą grać rolę etażerki na rośliny. Każdy z trzech elementów można przestawiać, zmieniając wygląd regalika w salonie. Stoliki mogą być wykorzystywane jako minibiblioteka, stojak na kwiaty i sto innych mebli! Małe mieszkanie może być bardzo modne! Obecność kwiatów zadecydowała o aranżacji salonu: pojawiły się jasne pastele, kwietne desenie, lekkie tkaniny. Salon nabrał delikatnego charakteru. Aranżacja salonu - zdjęcia.

Małe mieszkanie: dobre meble do salonu

Urządzając salon, przejdźmy się do sklepu meblowego. Jeśli zobaczymy tam trzy stoliki - podobne, chociaż różniące się wielkością - nie przechodźmy koło nich obojętnie. W tym pozornie mało praktycznym zestawie drzemią ogromne możliwości. Takie meble do salonu to świetne rozwiązanie na małe mieszkanie. Dzięki tego stypu stolikom aranżacja salonu może ciągle się zmieniać. Na co dzień możemy korzystać z największego stolika w salonie, a pozostałe trzymać jeden pod drugim, by nie zabierały miejsca. W razie przyjścia gości wystarczy ustawić je obok siebie, a uzyskamy przydatne blaty. Jeżeli stoliki są nowoczesne, np. o zamkniętej formie, możemy budować z nich mebelki o różnorodnym przeznaczeniu. Postarajmy się tylko, by stoliki harmonizowały z całą aranżacją salonu w małym mieszkaniu.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5130

Fot. Marcin Czechowicz

NIE PRZEGAP

Małe mieszkanie: Zmienna aranżacja salonu

Na co dzień stoliki w salonie stoją jeden pod drugim przy kanapie albo, rozdzielone, po obu jej stronach. Wędrują zaś na środek salonu, gdy przyjdą goście. Małe mieszkanie zamienia się wtedy w świetne miejsce na spotkanie ze znajomymi. Amarant, oranż oraz odcienie turkusu i zieleni mogą stworzyć zarazem wyrazisty i harmonijny zestaw w aranżacji salonu. Sekret polega na znalezieniu neutralnego tła i konsekwencji w wybieraniu mebli do salonu (można dodać np. przezroczyste krzesła). Dobry efekt osiągniemy za pomocą naczyń w intensywnych kolorach, lecz transparentnych, dzięki temu będą one subtelniejsze, a salon zyska unikalny charakter.

Ocena: 0
Tekst: Dorota Jaworska Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak Mieszkanie 2009

POLECANE ARTYKUŁY