Modne lampy: małe, duże, z kloszami czy bez? Zobaczcie inspirujące zdjęcia!

Czy lampy też mogą być modne? Oczywiście, że tak. Jak wszystko. Ponieważ oświetlenie w domu jest jednym z najważniejszych czynników budujących klimat, warto się przyjrzeć w jakie lampy zainwestować. Zobaczcie galerię zdjęć!

Lampa z metalowym kloszem nad stół
Lampa podłogowa z małym kloszem
Modne oświetlenie w kuchni
Modna mała lampa podłogowa
Modna duża lampa

Oświetlenie jest jedny z najważniejszych czynników podczas aranżacji domu. Kiepsko oświetlone, nawet najdroższe meble i dodatki do domu, będą prezentowały się nijako. Jakby nie były warte swojej ceny. Dlatego zanim zaczniemy remont albo aranżację nowego mieszkania warto zorientować jakie lampy są teraz modne, by dobrze rozmieścić wypusty.

Modne lampy: małe czy duże?

Czy modne lampy są małe czy duże? To zależy od stylu w jakim zaaranżowane jest nasze mieszkanie. Do niedawna królowały lampy ogromne, przeskalowane, średnicą prawie równe stołom które oświetlały. Teraz coraz częściej pojawią się lampy skrajnie małe, czyli jakby „niedoskalowane”… Wyglądają jakby były za małe. Dlatego małe lampy łączymy po kilka. Małe lampy podłogowe zaczęły się również pojawiać przy sofach i fotelach, w których lubimy się zaszyć z książką. Czyli jakie modne lampy wybrać? Albo małe albo duże, wyglądające na trochę niedopasowane. W modnych wnętrzach nie chcemy teraz lamp proporcjonalnych.

Modne lampy: solo czy w towarzystwie?

Modne lampy są coraz częściej małe. Dlatego lubią być łączone w grupy. I tak nad jednym stołem spotykają się trzy lub cztery lampy. Łączy je ten sam kolor ale mają  różne kształty lub ten sam kształt i różne kolory. Jeśli wybieramy lampę ”za dużą”, pozwólmy jej królować niepodzielnie.

Modne lampy: klosze czy żarówki blask?

Modne lampy są wyposażane w bardzo proste, metalowe, zazwyczaj czarne klosze albo kompletnie są ich pozbawione. Po prostu zebrane w pęk żarówki lub wręcz przeciwnie - rozmieszczone na suficie w formie świetlistego pająka. Wtedy zazwyczaj żarówki są zawieszone na przewodach w kolorowych oplotach.

Modne oświetlenie w kuchni

Moda na małe lampy dotarła także do kuchni. Tam, gdzie rezygnujemy z górnych szafek, idealnie wyglądają małe kinkiety  na dłuższych ramionach, czasem nawet ruchomych. Kilka takich modnych lamp, rozmieszczonych w strategicznych miejscach nad blatem roboczym, zapewnia doskonałe oświetlenie do pracy.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Materiały prasowe Gubi, Materiały prasowe Dutchhouse HKliving

POLECANE ARTYKUŁY