Drzwi przesuwne. Wybieramy drzwi do małych wnętrz

 Drzwi przesuwne do zabudowy w ścianie

Fot. materiały prasowe

Drzwi przesuwne zajmują mniej miejsca niż skrzydła drzwi na tradycyjnych zawiasach. Sprawdzają się więc w małych wnętrzach. Co powinniśmy wiedzieć o drzwiach przesuwnych zanim zdecydujemy się na to wygodne rozwiązanie?

Zazwyczaj drzwi przesuwne wybieramy do małych i ciasnych pomieszczeń, gdzie nie ma miejsca na skrzydła otwierane klasycznie albo we wnętrzach wielofunkcyjnych, kiedy chcemy czasowo oddzielić przestrzeń. Zastosowanie przesuwnych drzwi pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca, optycznie powiększając wnętrze. Przesuwne drzwi POL-SKONE to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na funkcjonalności połączonej z nowoczesnym wzornictwem. Szeroka paleta kolorów pozwoli dopasować drzwi do każdego wnętrza. Drzwi mogą być przesuwane na ścianę lub chowane w ścianie. Można je zamontować w i na ścianach kartonowo-gipsowych lub murowanych. W tym obszarze nie ma zbyt wielu wymagań oraz wymogów, którym musimy sprostać. Planując drzwi przesuwne do zabudowy w ścianie murowanej dobrze jest zgłosić to na etapie budowy.

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych i czym się różnią?

W ofercie POL-SKONE znajdziemy trzy rodzaje drzwi przesuwnych: system przesuwny naścienny, system przesuwny naścienny PREMIUM oraz system przesuwny do zabudowy w ścianie. Drzwi przesuwne naścienne zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż drzwi na tradycyjnych zawiasach, jednak musimy pamiętać o pozostawieniu pustej ściany, tu gdzie będą przesuwane. Nie powinno tam być punktów elektrycznych ani obrazów lub półek. System przesuwny do zabudowy pozostawia znacznie więcej możliwości aranżacyjnych, jednak tracimy kilka centymetrów z powierzchni wnętrza. Jest więc kilka istotnych kwestii, które powinniśmy przemyśleć wybierając drzwi przesuwne do małego mieszkania.

Rodzaje drzwi przesuwnych w ofercie POL-SKONE:

  • system przesuwny naścienny - skrzydło po otwarciu nadal jest widoczne. Szyna jezdna w tej konstrukcji jest umieszczona na ścianie poza światłem otworu drzwiowego. Mechanizm jezdny jest zakrywany maskownicą. W systemie przesuwnym naściennym montujemy drzwi jednoskrzydłowe lub drzwi dwuskrzydłowe.
 Drzwi przesuwne naścienne POL-SKONE

Fot. materiały prasowe

  •  system przesuwny naścienny PREMIUM – skrzydło po otwarciu nadal jest widoczne, ale maskownica z prowadnicą zawiera elementy wykonane z aluminium oraz uchwyt podłużny w kolorze chrom – satyna. W systemie przesuwnym naściennym PREMIUM możemy montować drzwi jednoskrzydłowe i drzwi dwuskrzydłowe.

NIE PRZEGAP

 Drzwi przesuwne POL-SKONE PREMIUM

Fot. materiały prasowe

  • system przesuwny do zabudowy w ścianie – to komplet zabudowy do drzwi chowany w ścianę, opcjonalnie: kaseta do systemu drzwi przesuwnych do zabudowy w ścianie (minimalna grubość kasety pojedynczej lub podwójnej wraz z obudową G/K wynosi: 100 mm dla skrzydeł płaskich; 125 mm dla skrzydeł z wystrojem oraz szklonych przy pomocy ramek). Po indywidualnym uzgodnieniu z działem handlowym istnieje możliwość zamówienia drzwi asymetrycznych.

 

 Drzwi przesuwne do zabudowy w ścianie

Fot. materiały prasowe

Drzwi wewnętrzne z efektem prawdziwego drewna: zobacz pełną ofertę na: www.pol-skone.pl

 

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY