Aranżacja salonu: drabiny, kolor niebieski i motywy kwiatowe czyli modny salon w stylu nowoczesnym

Aranżacja salonu to meble, dodatki do domu i kolory. Styl nowoczesny w aranżacji salonu to proste, geometryczne kształty i często kolor niebieski. Aranżacja salonu to też skala mebli i zachowanie proporcji pomiędzy nimi. Sprawdź jak kolor niebieski wpływa na aranżację nowoczesnego salonu!

Krzesła w salonie w modnym kolorze niebieskim
Dodatki w kolorze niebieskim w modnej aranżacji salonu
Przestrzenna Lampa do salonu w kolorze niebieskim
Niebieska sofa do salonu w stylu nowoczesnym
Modne niebieskie dodatki do domu

Pomysłowa aranżacja salonu, zwłaszcza w stylu nowoczesnym, to rzecz, która powraca z każdą zmianą pór roku i okresami świątecznymi. Zawsze przy kosmetycznej zmianie aranżacji salonu zwracamy uwagę na nowe modne kolory, kształty świeczników czy wzory na poduszkach. Są to chyba najczęściej zmieniające się elementy, jednocześnie szczęśliwie nie wymagające większych nakładów finansowych. Styl nowoczesny w salonie daje nam możliwość częstszej zmiany dodatków niż styl klasyczny, w którym wzory i kolorystyka są raczej ustalone.

Aranżacja salonu: modne meble w stylu nowoczesnym

Największą część aranżacji salonu zazwyczaj pochłaniają meble. Duże meble bazowe, które są ciężkie i stanowią bazę aranżacji są zazwyczaj w kolorach neutralnych, które stanowią idealne tło dla modnych dodatków. Jednocześnie dzięki swojej neutralności szybko się nie nudzą – wymieniamy je wtedy kiedy się zniszczą. Inaczej ma się sprawa z meblami lekkimi, półkami, stolikami kawowymi i komodami. Te elementy, zwłaszcza w stylu nowoczesnym, stosunkowo łatwo wymieniać. Ostatnio wielkimi krokami wkraczają na salony… drabiny -  jako oryginalne półki. Właściciele surowych loftów lub młodzi ludzie, którzy często się przeprowadzają i nie grzeszą nadmiarem gotówki pokochali ten pomysł na półki w aranżacji salonu. Na zwyczajnej drabinie możemy układać półki dowolnej długości – wszystkie mogą takie same lub mogą maleć proporcjonalnie z rozstawem drabiny. Drabiny okazały się na tyle wdzięcznym i oryginalnym pomysłem, że zaczęło powstawać mnóstwo regałów inspirowanych drabiną właśnie. Dobrym pomysłem na aranżację salonu o niewielkim metrażu są też modne stoliki kawowe, które mieszczą pod blatem miękkie pufy. Nie używane nie zabierają cennej przestrzeni!

Aranżacja salonu: kolor niebieski utrwala swoja pozycję wśród dodatków do domu

Do niedawna kolor niebieski uchodził za kolor zimny, za mało przytulny by trafić do aranżacji salonu. Teraz jednak styl nowoczesny z panującymi niepodzielnie szarościami bardzo polubił kolor niebieski, zwłaszcza wśród dodatków. Kupujemy niebieskie poduszki, zasłony i obrusy. Wielką popularnością cieszą się też niebieskie dywany. I te typu shaggy i te postarzane i farbowane dywany perskie. Odważniejsi chętnie kupują niebieskie, wręcz kobaltowe, sofy i fotele. Teraz też delikatne odcienie koloru niebieskiego, szczególnie lekko przydymione błękity, idealnie komponują się kolorem roku czyli Marsalą. Wytrwali w poszukiwaniach znajdą też niebieskie lampy…

Aranżacja salonu: motyw kwiatowy w stylu nowoczesnym

Bardzo modnym dodatkiem w aranżacji salonu w stylu nowoczesnymmotywy kwiatowe. I to nie tylko w drobnych dodatkach, ale także na tapetach. Modne motywy kwiatowe to teraz iluzje całej łąki. Łączmy je jednak zawsze z meblami i dodatkami do domu w stylu nowoczesnym, by uniknąć niepotrzebnego efektu sielskości i przytłoczenia nadmierną kolorystyką i ornamentyką. Kwiaty na tapecie albo poduszkach mają być puszczeniem oka do przebywającego we wnętrzu człowieka, pozornie nie pasować do reszty aranżacji salonu. Inaczej będzie pretensjonalnie i szybko znudzi nas taka aranżacja salonu.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Łukasz Kozyra, Mariusz Bykowski, Le Pukka materiały prasowe, Marcin Czechowicz, Konrad Kalbarczyk, Radosław Wojnar, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY