Nawet jeśli w Sylwestra nie zamierzamy tańczyć, a spotykamy się ze znajomymi by spędzić razem ten wieczór, warto zadbać o oprawę mieszkania i stołu. Można zdecydować się na tematyczną dekorację, ale jeśli nie mamy zbyt dużo czasu i funduszy zadbajmy by były przede wszystkim lśniące i mieniące się brokatem. Dużo niezawodnych baloników pod sufitem ze zwisającymi wstążeczkami, szklane ozdoby zawieszone na lampach, rozłożone na stole czy brokat rozsypany na obrusie i goście nie mają wątpliwości z jakiej okazji ta impreza.

Sylwestrowe dekoracje: mieszkanie i stół

Na sylwestrową dekorację nie trzeba wydawać majątku, wystarczy kilka dni wcześniej przemyśleć i zaplanować aranżacją salonu. W ten wyjątkowy wieczór zadbajmy o nastrojowe oświetlenie – w wieczór sylwestrowy zapomnijmy o mocnym oświetleniu z sufitu. Stwórzmy dużo małych punktów świetlnych – rozstawmy świece, wykorzystajmy dodatkowe lampki choinkowe. Możemy umieścić je na karniszu – ciekawie rozświetlą okno, lampki rozciągnięte na ramie obrazu doświetlą ciemny kąt lub włożone do wazonu z ciemnego przezroczystego szkła stworzą dodatkowe oświetlenie stołu lub staną się dodatkową lampą podłogową. Lampkami choinkowymi można też owinąć każdy nietypowy przedmiot w domu. Jeśli w pokoju lub w przedpokoju „zimuje” nasz ukochany rower okręćmy go lampkami choinkowymi, a wszyscy będą myśleli, że to specjalna dekoracja.
Zamiast kupować gotowe girlandy, można kupić w sklepie z elementami do samodzielnego montażu literki ze sklejki, nanizać je na sznurek i zrobić własne girlandy z napisem Happy New Year. Warto też wykorzystać lustra i lustrzane powierzchnie. Lustra ustawione na komodach czy na stole, który jednym bokiem przylega do ściany – podwoją ilość jedzenia, delikatnego światła i przestrzeń.

Sylwestrowe dekoracje: aranżacja stołu

Najważniejszym punktem podczas imprezy, poza parkietem oczywiście, jest stół. Warto zadbać o jego wyjątkową aranżację. Nawet jeśli jest w formie bufetu, to przy nim spędzamy dużo czasu – jemy, rozmawiamy. Warto zdecydować się na dwa lub trzy kolory, by uniknąć chaosu kolorystycznego. Ważniejsze jest to, by było lśniąco i błyszcząco Najważniejszym elementem jest zastawa, która dobrze jak się błyszczy – używajmy dużo przezroczystego lub kolorowego szkła, które jest eleganckie i jednocześnie odbija światło. W odróżnieniu od wigilijnego stołu, w Sylwestra bardzo dobrze wygląda ciemny obrus, rozświetlony brokatem, cekinami i szkłem.
Na początek imprezy można poprzyczepiać do kieliszków baloniki, które później goście „uwolnią” i będą zdobiły sufit.