Pakowanie prezentów: jak ładnie i ciekawie zapakować prezent? Mamy kilka pomysłów

Albo uwielbiamy pakować prezenty albo wprost przeciwnie. Jeśli nie udało się nam ładnie zapakować prezentu w sklepie, nic straconego. Sami też możemy ładnie i oryginalnie, a może nawet ładniej, zapakować prezent. Mamy kilka pomysłów jak to zrobić. Dobrej zabawy przy pakowaniu prezentów!

Pomysły na ładne opakowania prezentów
Jak ładnie zapakować świąteczne prezenty?
Jak ładnie zapakować świąteczne prezenty?
Jak ładnie zapakować świąteczne prezenty?
Jak ładnie zapakować świąteczne prezenty?

Nawet niewielki prezent, czekolada czy książka, ale pomysłowo zapakowany będzie wielką przyjemnością i dla obdarowanego i dla dającego. Warto się postarać. Na przykład malutki, symboliczny prezent owinięty kilkoma metrami sznurka wywoła uśmiech podczas rozpakowywania, a o to przecież chodzi. Dobrym sposobem na świąteczne zapakowanie prezentu jest dołączenie elementu związanego z Bożym Narodzeniem czyli gałązki choinki, jemioły, małej bombki, łańcucha choinkowego czy pachnącego pierniczka lub kruchego ciasteczka.

Do prezentów dla dzieci możemy dokleić własnoręcznie wycięte z papieru kolorowego rogi renifera albo skrzydła anioła.

Pakowanie prezentów: wybór opakowania

Im prostsze opakowanie prezentu tym więcej możliwości dekoracji. Jeśli pakujemy prezent w szary papier, wtedy możemy obwiązać go kilkoma kolorowymi wstążkami czy sznurkami, możemy też dołożyć z wyciętego z papieru bałwanka, choinkę lub czapkę mikołaja. Możemy papier dodatkowo owinąć przezroczystą folią lub bardzo delikatną tkaniną. Jeśli natomiast pakujemy prezent w kolorowy papier dekoracyjny i ozdoby stają się niepotrzebne dołóżmy tylko bombkę w kontrastowym kolorze, pachnącą gałązkę z choinki lub korę cynamonu.

Zobacz WIDEO: wełniane opakowania prezentów DIY >>>

Pakowanie prezentów: nietypowe kształty

Jeśli prezent ma nietypowy, a przez to niełatwy kształt do zapakowania i właśnie okazało się, że nie mamy toreb do pakowania prezentów, użyjmy dwóch warstw  przezroczystej folii pomiędzy, które można włożyć kolorowe bibułki, kawałek ładnej tkaniny czy stronę z ulubionej gazety. Końcówki folii wystarczy zebrać na górze i związać dekoracyjną kokardą z wstążki czy rafii.

Pakowanie prezentów: bilecik z imieniem

Nie zapomnijmy o podpisaniu prezentu. Możemy to zrobić bezpośrednio na opakowaniu, na przykład w formie stempelków, albo możemy dołączyć bilecik w świątecznym kształcie z podpisem do kogo należy prezent. Bilecik dołączony do opakowania z szarego papieru może być równie prosty w formie, albo wprost przeciwnie - obsypany brokatem. Wszystko zależy od naszej inwencji, od tego komu dajemy prezent i co mu sprawi przyjemność, możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Pakowanie prezentów instrukcja wideo: koronkowy aniołek

Ocena: 2
Tekst:: Monika Czerwińska - Konarska Zdjęcia: Thinkstockphotos.com, Photos.com, Krzysztof Zasuwik, Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY