Projekt wnętrza domu zakładał rewitalizację przestrzeni w domu odziedziczonym po rodzicach. Założeniem projektowym było odświeżenie wnętrza i nadanie mu nowoczesnego szlifu, przy jednoczesnym podtrzymaniu przytulnego i rodzinnego charakteru sprzed remontu. Główną motywacją rewitalizacji aranżacji była chęć zaprojektowania osobnych pokoi dla dzieci. Zgrabne żonglowanie różnymi kolorami i fakturami sprawia, że wnętrze domu jest przestrzenią, w której każdy może poczuć się „jak w siebie". Za projekt wnętrz odpowiada Marta Pala-Szczerbak z pracowni Minimoo przy współpracy z siecią salonów Dekorian.

Wnętrza domu: funkcjonalny rozkład pomieszczeń

Wnętrza domu to przestrzenie liczące w sumie ponad 330 mkw. Na trzech kondygnacjach budynku zaprojektowano wnętrza, które idealnie odpowiadałyby wszystkim domownikom i dostosowane były do ich potrzeb. Na parterze, poza strefą wejścia i przedpokojem, zaprojektowano trzy pokoje dla dzieci oraz wspólną łazienkę. W kwestii projektu kuchni zdecydowano się na nieco nietypowe rozwiązanie i zlokalizowano ją na piętrze domu. Oprócz niej, na pierwszej kondygnacji zaprojektowano także pokój kinowy i salę bilardową, która w razie potrzeby przeobraża się w jadalnię. Obok pomieszczeń wydzielono miejsce na łazienkę gościnną oraz pralnię. Poddasze domu zostało pomyślane jako przestrzeń typowo prywatna, do której wstęp mają tylko domownicy. Zaprojektowano tam sypialnię rodziców, którą połączono z biblioteką i gabinetem. Oprócz tego, na najwyższej kondygnacji domu wygospodarowano miejsce na garderobę i przeszkloną saunę.

Aranżacja wnętrz domu: od tradycji do nowoczesności

Rewitalizacja wnętrz domu okazała się dla projektantki nie lada wyznaniem. Przestrzenie domu, w którym królował ciepły i rodzinny klimat z dawnych lat, musiały nabrać nieco nowocześniejszej formy. Projekt wnętrz skierowany był do małżeństwa z trójką dzieci w wieku szkolnym i to należało wziąć przede wszystkim pod uwagę przy aranżacji wnętrz. Celem nadania wnętrzom domu większej funkcjonalności, zdecydowano się na wyburzenie ścian, zerwanie tynków, a także na całkowite przeobrażenie poddasza. Tam, wszystkie ścianki zostały wyburzone, a następnie wydzielone zostały jedynie dwa pomieszczenia, które zostały pomyślane jako królestwo właścicieli.

Projekt wnętrz: z dbałości o detal

Projekt wnętrz domu zakładał znalezienie złotego środka pomiędzy nowoczesnością, a domowym klimatem miejsca. Tło dla modernistycznym mebli i dekoracji wnętrza, stanowią naturalne materiały, w których dominuje ręcznie wyrabiana cegła, spieki kwarcowe marki Laminam oraz drewniany parkiet marki Nobifloor w kolorze czekoladowym. Razem wszystko to decyduje o ostatecznym wyrazie wnętrza i wyraźnie określa styl i charakter aranżacji. Lekkości przestrzeniom dodają także tkaniny, które pełnią we wnętrzu niemałą rolę. Wyjątkowej przytulności aranżacji dodają puszyste wykładziny, które domykają zarówno projekt sypialni, jak i pokoje dla dzieci, które były główną motywacją zmiany dotychczasowej aranżacji.

Pokoje dla dzieci – bohaterowie wnętrz domu

Przestrzenie zaprojektowane z myślą o najmłodszych lokatorach, miały być optymalnie dostosowane zarówno do nauki, odpoczynku, jak i szalonej zabawy. Projektantka zdecydowała się wprowadzić do projektu pokoi dla dzieci dość oryginalne rozwiązanie i zrealizowała autorską wizję dotyczącą biurek. Strefa zaaranżowana z myślą o nauce ma postać blatu wspartego z jednej strony nogą, która wyposażona została w rolki, natomiast z drugiej – opierającego się na prowadnicy wkutej i zamaskowanej w ścianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu biurka można swobodnie przesuwać i w razie konieczności powiększać wolną przestrzeń do zabawy. W kwestii dekoracji ściany postawiono na efektowne marule, które zdobią wnętrze pokojów chłopców.