Aranżacja salonu została starannie przemyślana. Pięćdziesięciometrowe mieszkanie pierwotnie miało kuchnię oddzieloną od salonu ścianką i wejście prowadzące z korytarza. Podczas remontu zdecydowano się na salon z kuchnią tworzące jednoprzestrzenną strefę dzienną. Salon odziela od kuchni jedynie barek i niewysoka ścianka. Drzwi z korytarza zastąpiono ścianą działową. Dzięki połączeniu kuchnia i salon zyskały na przestronności, nie tracąc przy tym nic z wygody i funkcjonalności.

Salon uniwersalny

Do wykończenia salonu użyto tłowych kolorów: szarości, bieli i beżu. Pomalowane na biało ściany i dębowy parkiet na posadzce to doskonały punkt wyjścia do aranżacji salonu przestronnego, pełniącego wiele funkcji. Obite szarą tkaniną miękkie kanapy tworzą centrum strefy wypoczynkowej zaaranżowanej pośrodku salonu. Aranżację salonu wzbogaca wbudowany we wnękę płaski ekran telewizyjny w ramie wykoanej z płyt g-k pomalowanych srebrną farbą. Tworzy on dynamiczny obraz na ścianie. W zależności od wybranego programu zmienia natężenie światła i wnosi nowe barwy do stronowanego kolorystycznie salonu.

Kuchnia - sercem salonu

W aranżacji kuchni otwartej na salon wykorzystano efektowne materiały, które podkreślają reprezentacyjny charakter zarówno kuchni, jak i salonu. Fronty wiszących szafek kuchennych wykonano z białego lakierowanego MDF. Gładkie lśniące płaszczyzny o równomiernych podziałach stanowią idealne tło dla aranżacji salonu z kuchnią. Wraz ze szklaną taflą osłaniającą ścianę nad blatem odbijają światło, powiększając tym samym optycznie niewielkie wnętrze. Fronty dolnych szafek wykonane z MDF pokrytego bambusowym fornirem podkreślają "pokojowy" charakter kuchni.

Salon z kuchnią

Aby osiągnąć spójny estetycznie salon z kuchnią ograniczono wybór materiałów, kolorów i faktur. Zarówno w kuchni, jak i w salonie dominują nowocześne prostopadłościenne formy i gładkie płaszczyzny. Drewno posadzki i frontów szafek w kuchni ma ten sam ciepły miodowy odcień. Czystą biel ścian salonu powtórzono w kolorze wiszących szafek kuchennych. Szarości mebli wypoczynkowych w salonie mają swoje nawiązanie w grafitowych i czarnych akcentach, jakie tworzą sprzęty AGD w kuchni.