Nowoczesne wnętrza: jak zachować przestrzeń w domu nie rezygnując z kolorów? Galeria zdjęć!

Jasna i przestronna aranżacja wnętrza domu. Styl nowoczesny pozwolił na zachowanie wyjątkowej przestrzeni. Nowoczesne wnętrza i wyjątkowe schody utrzymane w neutralnej kolorystyce stają się idealnym tłem dla akcentów w kolorach podstawowych. Zobaczcie galerię zdjęć wnętrza domu w stylu nowoczesnym.

Widok na schody i kuchnię w nowoczesnym wnętrzu
Nowoczesne wnętrze z wyjątkowym widokiem
Nowoczesne wnętrze wieczorem
Wyjątkowa wysokość części dziennej w nowoczesnym wnętrzu
Nowoczesne wnętrze z żółtą kuchnią

Nowoczesne wnętrza tego domu z wyjątkowym widokiem są jasne i kolorowe. Wielkość wnętrza  domu i jasna, neutralna baza kolorystyczna pozwoliła na wprowadzenie licznych akcentów kolorystycznych. Kolory podstawowe przewijają się praktycznie w każdym wnętrzu. Znajdziemy je w salonie, kuchni, łazienkach i pokojach dziecięcych. Duże okna sprawiają, że wnętrza domu są wręcz zalane światłem, a widok za nimi kojarzy się z popularnym obrazkiem na stronie startowej w wielu naszych komputerach.

Nowoczesne wnętrza:  przestronna część dzienna czyli salon z kuchnią

Aranżacja parteru wnętrza domu to neutralna baza i kolory podstawowe. Bardzo jasny parkiet i białe ściany podkreślają optycznie przestrzeń domu i stanowią idealne tło dla kolorowych akcentów. Wszystkie duże elementy: niska ściana chowająca szafki kuchenne, stół, obudowa kominka są białe. Kolorowe są natomiast akcenty w formie żółtych frontów szafek kuchennych, czerwonych, zielonych i niebieskich krzeseł, no i oczywiście wielkoformatowa sztuka nowoczesna. Swoistą ramę kolorystyczną wnętrza domu stanowi kolor czarny. Czarne są wykończenia niskiej ścianki chowającej kuchnię, duży wyciąg kuchenny, czarna jest metalowa balustrada schodów i cokół  kominka. Jednak najbardziej wyraziste są, zamykające wysoki  na dwie kondygnacje salon, dwie czarne w kształcie półkul lampy w strefie jadalni. Ale czegoś brakuje w tym salonie? Prawda? Gdzie jest wygodna i rozłożysta sofa, skoro jest tu tyle miejsca? Może czas jej panowania dopiero nadejdzie?

Nowoczesne wnętrza: oryginalne wykończenie schodów

Detalem wartym uwagi w przestrzeni dziennej tego nowoczesnego wnętrza  jest wyjątkowa balustrada przy schodach.  Metalowe pręty wyglądają jak ponaciągane pod różnym kątem liny. Nie często widzimy w domach, nawet w stylu nowoczesnym takie oryginalne balustrady. A szkoda bo oryginalna balustrada otwartych na salon schodów potrafi nadać styl całemu wnętrzu. Reszta wystroju przestrzeni dziennej to już tylko dodatki.

Wnętrza domu: kolorowe sypialnie i łazienki

Kolory w tym nowoczesnym domu na dobre opanowały jednak górny poziom. Zdecydowanie kolorowe są sypialnie dzieci – chyba nikt nie ma wątpliwości, że pokój w różowe motylki należy do dziewczynki, a podwodny świat jest królestwem chłopca?  Główna sypialnia jest zdecydowanie spokojniejsza, szaro – błękitna, sprzyjająca wyciszeniu. Łazienki to już zabawa kolorem na całego. Czerwone płytki w kabinie prysznicowej wyglądające jak wzorzysta tapeta, w innej turkusowa, drobna mozaika harmonijnie połączona z drewnem w ciepłym odcieniu czy wreszcie łazienka dziecięca w dwóch odcieniach różu i wesołej zieleni. Wszystkie pomieszczenia zaaranżowane w stylu nowoczesnym pozostały przestronne, wyposażone tylko w te meble i dodatki, które są niezbędne do wygodnego mieszkania.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Andrzej Szandomirski

POLECANE ARTYKUŁY