Kobiecy SALON w GROSZKI: aranżacja salonu w BRĄZACH

Aranżacja salonu może odzwierciedlać koleje losu właścicielki, która wraz z przeprowadzką do dużego miasta rozpoczęła nowe życie. Salon z kuchnią urządzony jest spójnie, a motyw energetycznych grochów pojawia się w całym mieszkaniu. Ciekawe wzory sprawiają, że aranżacja salonu jest wesoła i pomysłowa.

Salon: dodatki z motywem grochów
Salon: dodatki z motywem grochów
Salon: dodatki z motywem grochów
Salon: dodatki z motywem grochów
Salon: dodatki z motywem grochów

Głównym założeniem właścicielki salonu była przestronność i zostało to osiągnięte. Stało się to za sprawą dużego holu oraz wyburzenia ściany między kuchnią a salonem. Dzięki temu powstało jednoprzestrzenne pomieszczenie - aranżacja salonu z kuchnią, pełena światła. Od samego wejścia widać przestrzeń, a światło wpadające z dwóch różnych stron świata jeszcze to wrażenie potęguje.

Aranżacja salonu z pomysłem

Dla właścicielki mieszkania ważne było, aby znaleźć wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie różnych rzeczy, bo jak sama mówi, ma tendencję do gromadzenia przedmiotów. Dlatego też w aranżacji salonu wygospodarowano miejsce na przestronne szafy, półki wiszące, komodę. Zbudowa z płyt kartonowo-gipsowych to sprawdzona metoda na wykorzystanie przestrzeni, bardzo pomocna w porządkowaniu bibelotów oraz w wyznaczeniu miejsca na składowanie drobnych rzeczy. Może też z powodzeniem zastąpić bibliotekę i byc idealnym miejscem do eksponowania książek, ramek i potrzebnych w jadalni przedmiotów.

Aranżacja salonu: dobre zestawienia

Kolorystyka i aranżacja salonu to paleta subtelnie dobranych brązów i beży, które dopełniają się pomarańczowymi dodatkami. Tylko kanapy wybijają się z tego schematu niebieskoszarą barwą, równoważąc ciepłe tonacje.
Dyskretny podział na strefy kuchni i salonu zapewnia wyspa z płytą ceramiczną i zawieszony nad nią. Ograniczają i nieco zasłaniają kuchnię, która jest przykładem nowoczesnej formy. Proste fronty z forniru orzecha amerykańskiego komponują się bardzo dobrze z jasnym blatem, a szafki wiszące z frontami z matowego szkła dodają lekkości całej zabudowie.
Subtelne połączenie starego z nowym jest świetnym sposobem na wykorzystanie mebli lub przedmiotów, które choć lata świetności mają za sobą, na tle nowoczesnych sprzętów zaczynają nabierać stylu i wybijać się na plan pierwszy. Stara szafka ma nie tylko wartość sentymentalną, ale i odmienia nowoczesny korytarz.

Ocena: 0
Tekst: Kinga Katus Stylizacja: Kinga Katus MjakMieszkanie: 2009 Zdjęcia: Mariusz Bykowski Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY