Jak bez remontu ocieplić wnętrze? Tapetami, tkaninami i wszelkimi ich kombinacjami

Tapety ocieplają wnętrza. I te w stylu klasycznym, i te nowoczesne. Wzorów tapet jest natomiast tyle ile jest tapet. Często skoordynowane z wzorami tapet znajdziemy tkaniny obiciowe, zasłonowe, pledy i dywany. Naprawdę jest w czym wybierać, często trudno się zdecydować.

Wzory tapet i tkanin w jednek kolekcji
Różne wzory, te same kolory na tapetach i tkaninach
Tapeta w klasyczny wzór groszków
Wzory tapety i tkanin jak odbicie lustrzane
Wyrazisty róż w różnych wzorach tkanin i tapet

Tapety po latach niebytu zyskują sobie znowu wierną rzeszę wielbicieli.  To dobrze. Bo tapety potrafią niezwykle ocieplić każde wnętrze i to nowoczesne i to w stylu klasycznym. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie wzór i kolorystykę. A najciekawsze jest to, że powstają całe serie tapet i tkanin skoordynowanych ze sobą w ten sposób, że swobodnie możemy ze sobą łączyć duże wzory z małymi, kwiaty z pasami, czy różne kraty. Poświęcenie czasem nawet dłuższej chwili odpłaci nam się wyjątkową dekoracją ścian i niecodzienną aranżacją naszych wnętrz.

Dekoracja ścian w stylu klasycznym czyli łączymy tapety, tkaniny i …porcelanę

Aranżując wnętrza i tworząc dekoracje ścian nie bójmy się łączyć różnych wzorów i kolorów. Korzystajmy z tego co proponują nam producenci tapet i tkanin. Jeśli nie jesteśmy zbyt pewni naszych samodzielnych wyborów lub nie mamy doświadczenia korzystajmy z propozycji dobrych firm i sklepów, w których znajdziemy całe kolekcje  w uzupełniającej się kolorystyce i wzorach. Niektóre firmy produkują nawet porcelanę w skoordynowanych wzorach i kolorach. Producenci tapet i tkanin przygotowują co najmniej jedną nową kolekcję rocznie, niektórzy, tak jak jest to przyjęte w modzie, przygotowują dwie kolekcje: wiosenno - letnią i jesienno - zimową. Teraz możemy obserwować pojawienie się pięknych tapet i tkanin w odcieniach wyrazistego różu, stonowanych szarości, czy świeżych błękitów. Jak zwykle znajdziemy tam pasujące do siebie wzory tapet kwiatowe i pasy, wzory pałacowe w odwrotnych kolorach itp.

Wzory tapet, tkanin i porcelany w ramach kolekcji

Tapety i tkaniny wyjątkowo ocieplają optycznie wnętrza. A jeśli dysponujemy dużym metrażem to dodatkowo wygłuszają. Bez zasłoni dywanów wtedy ani rusz. Tak więc możemy bawić się wzorem kwiatowym na ścianie, pasami na obiciu sofy i połączeniem tych dwóch tkanin na zasłonach. Możemy wybierać spośród wzorów dużych i małych i łączyć je. Do całości możemy dopasować dywany i chodniki. Nie zapominajmy o poduszkach na sofy i fotele, obrusach i porcelanie. Jeśli decydujemy się na łączenie różnych wzorów tapet i tkanin pamiętajmy o przemyślanej i dopasowanej kolorystyce. Bycie konsekwentnym w swoich wyborach jest wtedy obowiązkowe. 

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe Designers Guild, materiały prasowe Laura Ashley, Radosław Wojnar, Marcin Czechowicz, Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY