Ogromny wybór różnych odcieni koloru brązowego, sprawia, że może zastosować kilka tonacji tego koloru w aranżacji salonu. Brąz to ciepły kolor, który niesie ogromna dawkę pozytywnej energii i wiele możliwości aranżacyjnych. Brązowy może być utrzymany w romantycznym, nowoczesnym, artystycznym, pastelowym, bądź energetycznym stylu. Aranżacja salonu w brązach jest uzależniona od wielkość i przestronność powierzchni jaką posiadamy. Salon w brązach jest dobrym pomysłem na spokojną i przytulną aranżację wnętrza. Przedstawiamy kilka pomysłów na salon inspiracje z brązowym kolorem ścian, brązowymi dodatkami i br ązowymi meblami.

Jaki brąz w aranżacji salonu?

Aranżacja salonu w kolorze brązowym daje wiele mozliwości - głównie dlatego, że brązowy kolor ścian, mebli, czy podłogi, doskonale harmonizuje z innymi kolorami. Ciepłe czekoladowe brązy, rude, beże połączone z odcieniami bieli czy szarości – to dobry pomysły na aranżacje eleganckiego salonu. Brązowy jest kolorem ziemi, drzew, drewna, tak więc tego wszystkiego, co naturalne.

Brązowy kolor: z czym łączyć?

Przy komponowaniu palety kolorów w aranżacji salonu, musisz wiedzieć, że kolor brązowy dobrze uzupełniają się z pastelami oraz odcieniami beżowymi. Brąz w połączeniu z bielą tworzą wysmakowany, doskonały duet który, dodaje wnętrzu charakteru. Beżowy w połączeniu z brązem ocieplają wnętrza, zatem salon zyskuje przytulnego klimatu. W eleganckim salonie kolor brązowy świetnie komponuje się również ze złotymi i srebrnymi detalami.

Brązowy nie musi być utrzymany tylko w spokojnych paletach kolorów. Inną, odważniejszą propozycją na brąz w salonie są intensywne, jaskrawe kolory. Brąz w aranżacji salonu sprawdzi się z ciemnym fioletem, pastelowym różem, delikatną żółcią oraz czerwienią. Każdy kolor da nam inny efekt, będzie zależał od odpowiedniego zestawienia kolorów.

Elegancki salon w brązach

Brąz w aranżacji salonu w nowoczesnym wydaniu to minimalistyczny stylu glamour. Taki wystrój pozwoli nam urządzić elegancki salon. Dominujące kolory to czerń, biel i brąz. Z jasną podłogą oraz ciemną kanapą doskonale komponuje się brązowy dywan i inne dodatki. Strefa wypoczynkowa salonu z ciemną, brązowa kanapą pasuje do jasnej podłogi.

Aranżacja salonu z kolorem brązowym doskonale będzie wyglądała także w stylu eko. Ratanowe i drewniane meble, na tle brązowych ścian, będą wyglądać bardzo naturalnie. Salon w brązach stanowi naturalną bazę pod elementy dekoracyjne. Brązy w salonie w stylu eko dobrze wygląda w połączeniu z zielenią. Zieleń może panować na ścianach, zaś meble i dodatki mogą być w beżach i brązach, bądź odwrotne zestawienie.

Aranżacja salonu w brązach: styl prowansalski

Aranżacja salonu w brązu oraz beżu to wnętrze w romantycznym stylu prowansalskim. Jasna, stonowana kolorystyka powiększyła optycznie wnętrze. Prowansalski klimat w brązowym salonie uzyskasz, dzięki białym meblom i stylizowanym dodatkom. Kolor jasnobrązowy może dominować w części wypoczynkowej salonu, może to być biały stół oraz tapicerowane, brązowe fotele i kanap.