Elegancki biało-zielony SALON. Jak urządzić ładny salon w stylu art deco

Jeśli zastanawiasz się jak urządzić salon w stylu art deco, mamy dla Ciebie doskonały projekt. Biało-zielony salon został zainspirowana obrazem Tamary Łempickiej. Wytworna, ale wyrazista kolorystyka dzieła sztuki, plastyczne przedstawienie form oraz dekoracyjność, te elementy postanowliliśmy przenieść do aranżacji salonu. Salon miał luźno nawiązywać do stylu art deco. Mimo że nie ma tu oryginlanych mebli art deco, są dodatki wnętrzarskie, które mają zbliżoną stylistykę do wzornictwa lat 20.

Elegancki pokój inspirowany stylem art deco
Elegancki pokój inspirowany stylem art deco
Elegancki pokój inspirowany stylem art deco
Elegancki pokój inspirowany stylem art deco
Elegancki pokój inspirowany stylem art deco

Zastanawiasz się jak urządzić salon w kolorowym stylu art deco? Art deco, szalone lata 20. XX w. to epoka niemych filmów, szykownych dansingów do białego rana, a przede wszystkim kobiet, które odważyły się ściąć włosy i skrócić spódnice. Oczarowani wyrafinowaną estetyką art deco stworzyliśmy elegancki salon, w którym rządzą zgeometryzowane formy. Ściany pomalowano farbami Nobiles. Soczysta zieleń ładnie komponuje się z jasnymi odcieniami.

Jak urządzić salon w stylu art deco

Świat jest zbiorem brył: sześciokątów, kul i stożków. Tak przynamniej widzieli go twórcy art deco. Jak urządzić salon w tym stylu? Idąc ich tropem, dobieramy do salonu meble i dodatki wnętrzarskie o kształtach czystych i syntetycznych, opartych o linię prostą lub fragment koła. Efekt, do którego dążymy w aranżacji salonu, nie ma jednak nic wspólnego z surowością czy minimalizmem. Wręcz przeciwnie. Jak sama nazwa wskazuje, ma to być salon w stylu dekoracyjnym. Aranżacja salonu to mocny kolor ścian, wyraźny kontur oraz rytm wnętrza. Lubi ozdoby. Typowe ornamenty są geometryczne: odwzorowane struktury kryształu, siatka, gwiazda lub zygzak. Stylowy dodatek stanowi rżniete głęboko szkło. Paryskie art deco kojarzy się z atmosferą miejskiej elegancji i luksusu. To wrażenie w salonie możemy podkreślić miękką wykładziną dywanową w odcieniu o ton jaśniejszym od ściany.

Jak urządzić salon w stylu art deco

  • W salonie dominuje podział geometryczny. Większe płaszczyzny dzielimy na fragmenty.
  • Urządzając współczesny salon, nie wykluczamy plastiku. Wzory na oparciach i siedzeniach przezroczystych krzeseł użytych w aranżacji to echo motywów kryształowych.
  • Dobieramy do wystroju salonu kobiece dodatki, egzotyczne kwiaty i biżuteryjne dekoracje.
Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Stylizacja: Ola Buczkowska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY