Aranżacja wnętrz salon: kiedy ogląda się zdjęcia salonu nasuwa się stwierdzenie - jasno i czysto. Mebli w salonie połączonym z kuchnią jest niedużo, a większość drobiazgów można schować. Choć aranżacja wnętrz mieszkania młodego naukowca Marka spełnia standardy europejskiej wygody, ma w sobie coś z ducha Japonii. Właściciel mieszkał tam przez jakiś czas i wtedy właśnie poznał projektanta swojego wnętrza. Otwarta przestrzeń w aranżacji wnętrza salonu niewypełniona meblami sprzyja wyciszeniu. Ascetycznie urządzone wnętrze wymaga dyscypliny, ale łatwiej tu o skupienie myśli.

Aranżacja wnętrz salon: projekt

Japoński minimalizm to wybór estetyczny. Aranżacja wnętrz w stylu japońskim to skłonność do umiaru. Autorem projektu wnętrz jest architekt Hiroyuki Mae, nazywany przez znajomych Hiro. Projektant przyjechał do Polski po raz pierwszy na stypendium, potem wrócił tu, by pracować w najlepszych pracowniach architektonicznych i otworzyć własną. Jego specjalnością stały się białe, ascetyczne aranżacje wnętrz.

Aranżacja wnętrz salon: japoński minimalizm

Salon połączono z kuchnią. Na 54 m kw powstała spójna jasna przestrzeń. O charakterze aranżacji wnętrz decydują jesionowa podłoga, białe ściany i konsekwentnie dobrane meble, które łączą oba te kolory. Nawet zegar na ścianie jest biały, w ramie z jesionowego drewna. Salon ma puste, białe ściany – które jak opowiada właściciel – pozwalają się skupić. Najważniejszą ozdobą salonu są tu barwne rzędy książek. Architekt zaprojektował wiele indywidualnych rozwiązań w aranżacji wnętrza salonu, na przykład regał zintegrowany ze ścianą, ale koszt mebli wykonywanych na zamówienie sprawił, że te plany odłożono na później. Jednak udało się stworzyć wystrój, który sprawia że aranżacja wnętrz jest ujmująco harmonijna.