Surowy klimat poddasza inspiruje do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego. Anna Maria Chwastek z pracowni Arte-INTERNI zaaranżowała oryginalny salon z aneksem kuchennym na poddaszu starego domu. Aranżację wnętrz na poddaszu inspirowaną stylem skandynawskim ocieplają niepowtarzalne przedmioty „z duszą”.

Aranżacja poddasza: wnętrze w stylu skandynawskim

Całość aranżacji poddasza utrzymana jest w stylu skandynawskim. Najważniejszym elementem urządzenia wnętrza było pozostawienie widocznych belek oraz wykończenie skosów drewnem. W ten sposób poddasze zachowało swój wyjątkowy, nieco surowy charakter, ale jednocześnie zyskało dodatkową przestrzeń. Celem ocieplenia wnętrza i nadania mu wyjątkowego klimatu, przestrzeń poddasza dopełniają oryginalne przedmioty i meble. Do ścian, zasłon oraz dodatków w kolorze białym, projektantka dobrała krzesła w starodawnym stylu oraz starą witrynkę. Stolik imitujący paletę został wykonany z desek i pomalowany na biało.

Oświetlenie w roli ocieplenia poddasza

Wyjątkowego charakteru aneksu kuchennemu na poddaszu nadaje skos, który został wykończoną cegłą dekoracyjną. Salon oraz pozostała część poddasza została wyraźnie wyodrębniona dzięki podwyższeniu poziomu podłogi w aneksie kuchennym o 10 cm. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest zaprojektowanie ściany klatki schodowej w łuk. Z uwagi na to, podłoga w aneksie kuchennym została zaaranżowana w podobny sposób. W celu optymalnego doświetlenia klatki schodowej, na  jej ścianie zaprojektowano luksfery przez które wpada dzienne światło. Na całej przestrzeni zaprojektowano 21 punktów świetlnych. Ukrycie części z nich na belkach powoduje, że do końca nie wiadome skąd wydobywa się światło doświetlające wnętrze. Dodatkowego klimatu poddaszu nadaje podświetlenie 3-częściowej wnęki w ścianie w salonie, a także dekor znajdujący się po jednej stronie wyspy.  Klimat poddasza dodatkowo ocieplają  ledy podłogowe zaprojektowano w małym korytarzu.