Wnętrza SALON - wielką zaletą prezentowanego salonu są wysokie sufity i duże okna z widokiem na ogród. Słońce przefiltrowane przez gałęzie wiśniowych drzew daje cudowne, miękkie światło. Aranżacja salonu jest spokojna, stonowana i ciepła. Taki wystrój salonu udało się uzyskać przez stonowane barwy, tradycyjne meble i szlachetne materiały. Te elementy salonu są dobrym tłem dla artystycznej fotografii.

Aranżacja salonu: kolory w salonie

Salon aranżacje: ściany w salonie pomalowano farbami Benjamin Moore z palety odtwarzającej kolonialny klimat. Kolory w salonie mają łagodne, złamane odcienie, które dobrze eksponują czarno-białe odbitki. Klasyczne wyposażenie salonu ładnie dopełnia wystrój. Meble do salonu wybrano białe lub z ciemnego drewna - większość z nich właścicielka zamówiła na wymiar u stolarza.

Salon aranżacje: meble do salonu

Biblioteka musiała pomieścić sporo książek i albumów. Regały wykonano na zamówienie. Na ścianach nie ma półek ani tapet. Nie chcę, żeby konkurowały z kolekcją zdjęć. Wystrój salonu dopełniają małe lampki, które ustawione są w każdym zakątku mieszkania. W salonie jest też dużo pięknych tkanin przywiezionych z podróży. Przykładowo z Nowej Zelandii pochodzą wzorzyste płótna inspirowane sztuką Maorysów, rodowitych mieszkańców wysp. W częsci jadalnianej salonu stoi dębowy stół. Właścicielka chciała mieć przedwojenny owalny stół z litego drewna, ale nie mogła takiego znaleźć. Dlatego zleciła stolarzowi wykonanie solidnego, dębowego mebla. Wokół niego chce zgromadzić kolekcje ciekawych krzeseł. Widoczne nad stołem zdjęcia Pawła Żaka z cyklu „Słoneczniki i inne fotografie” są niepowtarzalne. Każda odbitka jest wynikiem długiej pracy w ciemni, co w efekcie daje obraz jedyny w swoim rodzaju.