Kolorowe dodatki do wnętrz sprzyjają kreatywnym i częstym zmianom wystroju salonu. Aranżacja salonu za ich pomocą tętni życiem i zmienia się w zależności od nastroju właściciela, pór roku, okazji czy świąt. Szybkie, niedrogie i efektowne zmiany aranżacji wnętrz to to, co Polacy lubią w swoich domach najbardziej. Zainspiruj się naszą galerią 15 spektakularnych aranżacji salonu z PRAWDZIWYCH wnętrz, stworzonych za pomocą kolorowych dodatków!

Kolorowe dodatki w aranżacji salonu: jak wprowadzić kolor do wnętrza

Jak wprowadzić kolorowe dodatki do wnętrza salonu i uniknąć niechcianego efektu chaosu? Najlepiej wprowadzając je stopniowo, etapami oswajając się z ich obecnością. Zacznijmy od barwnych poszewek na poduszki. Następnie przejść możemy w stronę ściany i tego, co na niej – ciekawe grafiki, plakaty i zdjęcia oprawione w kolorowe ramy? Czemu nie. Inne przedmioty, za pośrednictwem których możemy śmiało przemycić kolor do wnętrza salonu to oczywiście ceramika (zastawa, cukiernica), szkło (wazony, klosze), metalowe patery na owoce, pufy i siedziska, a nawet barwne okablowanie żyrandola w stylu loft. Znakomicie kolor do wnętrza wprowadzają jednobarwne (za to intensywnie) pledy i narzuty. Niewielki dywan pod stolik kawowy również może być świetnym nośnikiem koloru w salonie.

Kolorowe dodatki w aranżacji salonu: idealne tło dla kolorowych dodatków

W aranżacji salonu kolorowymi dodatkami najważniejsze wbrew pozorom jest tło. Im większą ilość i bardziej jaskrawych dodatków we wnętrzu salonu planujemy, tym kolorystyka ścian, scentralizowanych mebli wypoczynkowych, podłogi oraz zasłon powinna być bardziej spokojna i neutralna. Dla dodatków do wnętrz w żywych odcieniach z ciepłej palety kolorów (czerwienie, róże, złocienie, pomarańcz) idealnym tłem będą miękkie i delikatne beże, kremy i ciepłe odcienie pastelowe. Dla dodatków w krzykliwych, chłodnych i „mazakowych” odcieniach fluo, znakomitym tłem będą mięty, antracyt oraz granat. Najbezpieczniejsze kolory tła do aranżacji salonu kolorowymi dodatkami, które nie zmniejszą optycznie powierzchni wnętrza, to jak zawsze biel i szarości, a także większość ze złamanych i pastelowych odcieni tzw. off-white. Starajmy się przy tym zachować również jednolitą kolorystykę wszystkich ścian w salonie.