Kwiatowy wzór to hit sezonu – znajdziemy go na zasłonach, obiciach mebli, dywanach i tapetach. Tegoroczne kwiaty w aranżacji wnętrz pojawiają się raczej w formie drobnej łączki, nawiązując do propozycji projektantów mody na wybiegach. W aranżacji wnętrz nie wyklucza się jednak większych pąków i wyraźniejszych kolorów, gdyż kwiaty na tapecie czy w dekoracji wnętrz mogą stanowić subtelny motyw lub być wyraźnym motywem wiodącym.

Atanżacja wnętrz: tapety w kwiaty

W małych wnętrzach sprawdzą się raczej drobne motywy kwiatowe na tapetach, w bardziej spokojnych i pastelowych barwach. Poza dekoracją, powiększą one powiększyć przestrzeń wnętrza. Zwróćmy uwagę, aby kolorystyka tapety w kwiaty nawiązywała do innych elementów wystroju mieszkania. Motyw kwiatów na tapecie możemy powtórzyć na innym elemencie dekoracji wnętrza – uważajmy jednak, aby nie kwiatowe wnętrze nie okazało się zbyt przytłaczające i dekoracyjne. Stosując kwiatowy motyw w dekoracji wnętrz, warto zachować umiar.

Tapety w kwiaty kojarzące się zazwyczaj z klasycznym wystrojem wnętrz, coraz częściej pojawiają się we wnętrzach nowoczesnych. Pas tapety w kwiaty na ścianie loftu lub mieszkania w minimalistycznym stylu ociepli surowe wnętrze i nada mu delikatnego charakteru.