12 pomysłów na tapety: kwiaty we wnętrzu. Aranżacje z tapetą w kwiaty!

W aranżacji wnętrz dobrym rozwiązaniem są tapety. Kwiaty na ścianie nadają wnętrzu przytulny i ciekawy charakter, a tapeta pomoże na przykład optycznie powiększyć pomieszczenie. Kwiecisty wzór na tapecie pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Zobacz 12 pomysłów na tapety w kwiaty - ZDJĘCIA!

tapety w kwiaty - wnętrza
tapety w kwiaty - wnętrza
tapety w kwiaty - wnętrza
tapety w kwiaty - wnętrza
tapety w kwiaty - wnętrza

Kwiatowy wzór to hit sezonu – znajdziemy go na zasłonach, obiciach mebli, dywanach. Kwiatowymi wzorami ozdabia się również również tapety. Kwiaty na ścianie wprowadzają przytulne ciepło we wnętrzu. Tegoroczne kwiaty w aranżacji wnętrz pojawiają się raczej w formie drobnej łączki, nawiązując do propozycji projektantów mody na wybiegach. W aranżacji wnętrz nie wyklucza się jednak większych pąków i wyraźniejszych kolorów, gdyż kwiaty na tapecie czy w dekoracji wnętrz mogą stanowić subtelny motyw lub być wyraźnym motywem wiodącym.

Sprawdź też:

Tapety z motywem zielonych palm wracają do aranżacji wnętrz!

Ściana z efektem. Szybka metamorfoza każdego wnętrza

Roślinne tapety: trendy dekoracji ścian wiosna-lato 2016

Tapety w kwiaty w małych wnętrzach

W małych wnętrzach sprawdzą się raczej drobne motywy kwiatowe na tapetach, w bardziej spokojnych i pastelowych barwach. Poza dekoracją, mogą one powiększyć przestrzeń wnętrza. Zwróćmy uwagę, aby kolorystyka tapety w kwiaty nawiązywała do innych elementów wystroju mieszkania.

Tapeta w kwiaty - stosuj z umiarem

Motyw kwiatów na tapecie możemy powtórzyć na innym elemencie dekoracji wnętrza – uważajmy jednak, aby kwiatowe wnętrze nie okazało się zbyt przytłaczające i dekoracyjne. Stosując kwiatowy motyw w dekoracji wnętrz, warto zachować umiar.

Tapeta: kwiaty w różnych wnętrzach

Tapety w kwiaty kojarzące się zazwyczaj z klasycznym wystrojem wnętrz, coraz częściej pojawiają się we wnętrzach nowoczesnych. Pas tapety w kwiaty na ścianie loftu lub mieszkania w minimalistycznym stylu ociepli surowe wnętrze i nada mu delikatnego charakteru.

Ocena: 0
Zdjęcia: Michał Przeździk, Konrad Kalbarczyk, Jarosław Chabros, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY