Nie ma chyba przedpokoju bez wieszaka. Wieszaki przydają się zawsze. Obojętnie jaka by nie była pora roku. To nieodzowne meble w przedpokoju. Wiosną wieszamy na nim chustki i swetry, latem kapelusze i czapki, zimą już pełen asortyment od szalików poprzez grube kurtki, a jesienią płaszcze, pelerynki przeciwdeszczowe. I jak tutaj obejść się bez wieszaka?

Wybór wieszaka do przedpokoju: na co zwrócić uwagę?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze wieszaka jest ustalenie ile osób będzie z niego korzystać. Naturalnie na inny wieszak zdecyduje się singiel, rodzina z dziećmi, a na inny para, która często przyjmuje gości. Jeśli już wiemy w jakim rozmiarze szukamy wieszaka, warto ustalić, jego przeznaczenie. Czy chcemy zawieszać także klucze? Czy jesteśmy zwolennikami nakryć głowy i przyda się nam dodatkowa półka? Czy będziemy chcieli odwieszać także szaliki i chusty? Ważne, aby ustalić na co najbardziej potrzebujemy wieszak, wówczas będzie nam łatwiej dokonać wyboru.

Wieszak a rozmiar i kształt przedpokoju

W mieszkaniach, gdzie przedpokój zazwyczaj jest dość ograniczoną przestrzenią warto postawić na sprytną i pomysłową wersję wieszaka, który pomieści sporo rzeczy, mimo skromnych gabarytów, dzięki swojemu przemyślanemu designowi. Tego typu meble w przedpokoju będą także ładną dekoracją. W przedpokojach o nietypowych kształtach np. narożnych dobrym wyborem będą wieszaki narożne. Dzięki nim nie będziemy tarasować sobie przejścia, a zagospodarujemy wolną przestrzeń na rogu. Natomiast w mieszkaniach, gdzie przedpokój należy do przestrzeni otwartej ciekawym i niezwykle przydatnym elementem aranżacji wnętrza będzie oryginalny wieszak podłogowy. 

Zapraszamy do zaczerpnięcia inspiracji, przy wyborze wieszaka do przedpokoju z naszej galerii zdjęć!