Czy wiesz, że długi i wąski przedpokój możesz poszerzyć? I nie chodzi tu o wyburzanie ścian, ale użycie takich materiałów i zastosowanie takich rozwiązań, które pozwolą osiągnąć zamierzony efekt. Długi i wąski przedpokój jak urządzić, by nie sprawiał klaustroboficznego wrażenia? Przed wszystkim jeśli masz wąski przedpokój nie zagracaj go!

Wąski przedpokój jak urządzić

Trzeba go tak urządzić, by nic nie tarasowało przejścia i nie tworzyło wizualnej barykady. Sprawdzi się szafa zrobiona na wymiar wzdłuż jednej ściany lub we wnęce, jeśli taką mamy w przedpokoju. Najlepiej z przesuwnymi drzwiami. Nie bedą utrudniały komunikacji we wnętrzu. Jeśli chcemy powiększyć optycznie przedpokój, można zamówić drzwi szafy wykończone lustrem. Dzięki nim unikniemy wrażenia ciasnego przedpokoju. Jeśli masz wolne ściany w przedpokoju, możesz w nim urządzić galerię fotografii. To dobry sposób na zmianę wystroju wąskiego przedpokoju, zwłaszcza jeśli ci się nie podobał. Warto też zadbać o oświetlenie w przedpokoju, które stworzy miły i przytulny nastrój.

WIĘCEJ: świetny pomysł na siedzisko w szafie PRZEDPOKÓJ >>>

 

Jeśli mamy długi i wąski przedpokój ściany i drzwi można pomalować w jednej tonacji, najlepeij jasnej. Stworzą spokojne, jednolite tło. Zastanawiając się jak urządzić wąski przedpokój, pamiętaj że każy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Więc czemu nie wykorzystać np. przestrzeni pod sufitem? Mogą to być lekkie pułki, na których postawimy pudła i kuferki.

Wąski przedpokój: jakie wybrać kolory

Jeśli martwisz się, jak urządzić długi i wąski przedpokój zadbaj o odpowiednio dobrane kolory. Jeśli chcesz optycznie poszerzyć przedpokój pomaluj ściany na jasny kolor. Możesz wybrać odcienie: złamanej bieli, jasnoszary, beżowy. Do tego białe meble i dodatki sprawią, że wąski przedpokój nabierze lekkości i doskonale go rozjaśnią. A jeśli przedpokój jest ciemny, dzięki takim kolorom zniknie przygnębiający nastrój. Pamiętaj, że jasne kolory na ścianie i podłodze zawsze warto zastosować do urządzania wnętrz, w których brakuje światła dziennego.