Piękny przedpokój: 15 najpiękniejszych przedpokoi zapraszających do wejścia!

2022-06-23 15:01

Piękny przedpokój już od progu stanowi wizytówkę naszego wnętrza. Inspiracje: galeria 15 ładnych przedpokoi, zobacz jak wprowadź sprytne rozwiązania do swojego wnętrza. Praktyczny i piękny przedpokój to wnętrzarskie marzenie jak najbardziej do zrealizowania!

Przedpokój, jako najbardziej praktyczna przestrzeń w domu, musi łączyć w sobie wiele funkcji. Przejrzystość, ład i porządek w przedpokoju są niezwykle ważne. Niemniej jednak od pierwszego pomieszczenia, które nas wita od progu, oczekujemy także oprawy estetycznej. Jak połączyć te dwie skrajności w przedpokoju – urody i praktycznego zacięcia? Zainspiruj się naszą galerią 15 najpiękniejszych przedpokoi!

Piękny przedpokój: funkcja przede wszystkim...

Piękny przedpokój to uporządkowany przedpokój. Żadne tam walające się w nieładzie kurtki, czapki i szaliki, ani też wystawa kilku kolekcji obuwia każdego z domowników. Każdy z powyższych przedmiotów powinien mieć ściśle przypisane miejsce w przestrzeni przedpokoju, stąd tak duża popularność szaf wnękowych w tych przestrzeniach. Za jednolitymi skrzydłami przesuwnych drzwi szafy znaleźć możemy miejsce zarówno na kilkanaście par obuwia (dolne części), okrycie wierzchnie (środkowe relingi) jak i drobiazgi konfekcyjne (nakrycia głowy, apaszki/szale, rękawiczki - w najwyższych partiach wnękowej zabudowy). Warto pamiętać, że przedpokój nie powinien służyć całorocznemu przechowywaniu ubrań, a jedynie pełnić rolę przebieralni odzieży wierzchniej, zgodnej z obowiązującą porą roku. Stąd w sezonie letnim zadbajmy o to, by w przedpokoju znaleźć miejsce jedynie na sezonowe ubrania i obuwie, przenosząc odpowiednio zabezpieczone puchowe kurtki i wysokie kozaki do przestrzeni strychu, piwnicy czy składziku. W przestrzeni pięknego przedpokoju warto zadbać o miejsce dla wysokiego lustra, które umożliwi w łatwy sposób poprawę garderoby tuż przed i po wyjściu z mieszkania. Gdy mamy taką możliwość, a gabaryty przedpokoju na to pozwalają, znajdźmy tez miejsce na podręczną konsolkę z szufladkami. Na jej blacie zorganizować możemy miejsce na klucze, w szufladkach – na rękawiczki, pasty do butów czy smycz dla pupila. Te niepozorne meble i skrytki pozwolą nam w łatwy sposób utrzymać porządek oraz estetyczny wygląd przedpokoju, a także zaoszczędzić masę czasu.

Piękny przedpokój: uroda płynąca z wnętrza...

Gdy zadbamy już o kwestie praktyczne w przedpokoju, większą uwagę przenieść możemy na kwestie jego wyglądu. Urządzając przedpokój musimy pamiętać, że jest to pomieszczenie w mieszkaniu narażone bodaj najbardziej na eksplorację i zabrudzenia, stąd warto do tego aspektu dopasować kolorystykę i trwałość użytych do aranżacji materiałów. Odcienie szarości, antracytu i tak modnej ostatnio czerni właściwej farbom tablicowym i magnetycznym, to kolorystyka stylowa i bezpieczna. Łatwo wtapia się w każdą stylistykę wnętrza, a ciemniejszy kolor maskuje ewentualne zabrudzenia spowodowane intensywnym użytkowaniem przedpokoju. Dodatkowa powierzchnia umożliwiająca pisanie po ścianie (lub drzwiach!) kredą, pozwoli na pozostawienie miłych wiadomości domownikom, przypomni o ważnych zakupach czy zaplanowanych na dany dzień wydarzeniach. Jeśli nie przewidujemy w przestrzeni przedpokoju zabudowy wnękowej, aby miejsce przewidziane na zawieszenie okryć wierzchnich prezentowało się bardziej estetycznie, warto zainstalować dekoracyjną zasłonę z ciężkiego aksamitu (najlepiej w jednolitym kolorze), która niczym teatralna kotara ukryje różnorodności ubrań, zamykając aranżację przedpokoju zgrabną klamrą. Jeśli miejsce na to pozwoli, warto wykorzystać ściany przedpokoju na ciekawe grafiki czy galerię zdjęć – udomowią i spersonalizują one nasze wnętrze już od progu. Ciekawe okładziny ścienne na 1/3 wysokości ścian to także ciekawe, praktyczne ale i bardzo estetyczne rozwiązanie do przestrzeni pięknego przedpokoju. Wprowadzają subtelne wykończenie w stylu angielskim i chronią ściany przed zachlapaniem wodą czy błotem. Jeśli tylko metraż nam na to pozwala, starajmy się zawsze umieścić w przedpokoju lustro w spektakularnej i intrygującej ramie. Może ono stanowić oś aranżacji przedpokoju bądź jedynie uzupełniać wcześniej podjętą konwencję, niemniej bez lustra przedpokój zawsze będzie wyglądał na nie-do-końca-urządzony.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE