Piękny przedpokój: 15 najpiękniejszych przedpokoi zapraszających do wejścia!

2022-06-23 15:01

Piękny przedpokój już od progu stanowi wizytówkę naszego wnętrza. Inspiracje: galeria 15 ładnych przedpokoi, zobacz jak wprowadź sprytne rozwiązania do swojego wnętrza. Praktyczny i piękny przedpokój to wnętrzarskie marzenie jak najbardziej do zrealizowania!

Spis treści

  1. Piękny przedpokój: funkcja przede wszystkim...
  2. Piękny przedpokój: uroda płynąca z wnętrza...

Przedpokój, jako najbardziej praktyczna przestrzeń w domu, musi łączyć w sobie wiele funkcji. Przejrzystość, ład i porządek w przedpokoju są niezwykle ważne. Niemniej jednak od pierwszego pomieszczenia, które nas wita od progu, oczekujemy także oprawy estetycznej. Jak połączyć te dwie skrajności w przedpokoju – urody i praktycznego zacięcia? Zainspiruj się naszą galerią 15 najpiękniejszych przedpokoi!

Piękny przedpokój: funkcja przede wszystkim...

Piękny przedpokój to uporządkowany przedpokój. Żadne tam walające się w nieładzie kurtki, czapki i szaliki, ani też wystawa kilku kolekcji obuwia każdego z domowników. Każdy z powyższych przedmiotów powinien mieć ściśle przypisane miejsce w przestrzeni przedpokoju, stąd tak duża popularność szaf wnękowych w tych przestrzeniach. Za jednolitymi skrzydłami przesuwnych drzwi szafy znaleźć możemy miejsce zarówno na kilkanaście par obuwia (dolne części), okrycie wierzchnie (środkowe relingi) jak i drobiazgi konfekcyjne (nakrycia głowy, apaszki/szale, rękawiczki - w najwyższych partiach wnękowej zabudowy). Warto pamiętać, że przedpokój nie powinien służyć całorocznemu przechowywaniu ubrań, a jedynie pełnić rolę przebieralni odzieży wierzchniej, zgodnej z obowiązującą porą roku. Stąd w sezonie letnim zadbajmy o to, by w przedpokoju znaleźć miejsce jedynie na sezonowe ubrania i obuwie, przenosząc odpowiednio zabezpieczone puchowe kurtki i wysokie kozaki do przestrzeni strychu, piwnicy czy składziku. W przestrzeni pięknego przedpokoju warto zadbać o miejsce dla wysokiego lustra, które umożliwi w łatwy sposób poprawę garderoby tuż przed i po wyjściu z mieszkania. Gdy mamy taką możliwość, a gabaryty przedpokoju na to pozwalają, znajdźmy tez miejsce na podręczną konsolkę z szufladkami. Na jej blacie zorganizować możemy miejsce na klucze, w szufladkach – na rękawiczki, pasty do butów czy smycz dla pupila. Te niepozorne meble i skrytki pozwolą nam w łatwy sposób utrzymać porządek oraz estetyczny wygląd przedpokoju, a także zaoszczędzić masę czasu.

Piękny przedpokój: uroda płynąca z wnętrza...

Gdy zadbamy już o kwestie praktyczne w przedpokoju, większą uwagę przenieść możemy na kwestie jego wyglądu. Urządzając przedpokój musimy pamiętać, że jest to pomieszczenie w mieszkaniu narażone bodaj najbardziej na eksplorację i zabrudzenia, stąd warto do tego aspektu dopasować kolorystykę i trwałość użytych do aranżacji materiałów. Odcienie szarości, antracytu i tak modnej ostatnio czerni właściwej farbom tablicowym i magnetycznym, to kolorystyka stylowa i bezpieczna. Łatwo wtapia się w każdą stylistykę wnętrza, a ciemniejszy kolor maskuje ewentualne zabrudzenia spowodowane intensywnym użytkowaniem przedpokoju. Dodatkowa powierzchnia umożliwiająca pisanie po ścianie (lub drzwiach!) kredą, pozwoli na pozostawienie miłych wiadomości domownikom, przypomni o ważnych zakupach czy zaplanowanych na dany dzień wydarzeniach. Jeśli nie przewidujemy w przestrzeni przedpokoju zabudowy wnękowej, aby miejsce przewidziane na zawieszenie okryć wierzchnich prezentowało się bardziej estetycznie, warto zainstalować dekoracyjną zasłonę z ciężkiego aksamitu (najlepiej w jednolitym kolorze), która niczym teatralna kotara ukryje różnorodności ubrań, zamykając aranżację przedpokoju zgrabną klamrą. Jeśli miejsce na to pozwoli, warto wykorzystać ściany przedpokoju na ciekawe grafiki czy galerię zdjęć – udomowią i spersonalizują one nasze wnętrze już od progu. Ciekawe okładziny ścienne na 1/3 wysokości ścian to także ciekawe, praktyczne ale i bardzo estetyczne rozwiązanie do przestrzeni pięknego przedpokoju. Wprowadzają subtelne wykończenie w stylu angielskim i chronią ściany przed zachlapaniem wodą czy błotem. Jeśli tylko metraż nam na to pozwala, starajmy się zawsze umieścić w przedpokoju lustro w spektakularnej i intrygującej ramie. Może ono stanowić oś aranżacji przedpokoju bądź jedynie uzupełniać wcześniej podjętą konwencję, niemniej bez lustra przedpokój zawsze będzie wyglądał na nie-do-końca-urządzony.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE