Firma Google zaprezentowała niedawno na spotkaniu prasowym listę najciekawszych aplikacji, które pomagają w prowadzeniu domu: gotowaniu, sporządzaniu listy zakupów, nawigacji i organizacji rodzinnych albumów. Dzięki niewielkiemu urządzeniu (które na polskim rynku dostępne będzie wraz z końcem 2014 roku) wszystkie aplikacje dostępne obecnie na tablecie lub telefonie synchronizować będziemy mogli również na ekranach domowych telewizorów i wszystkich urządzeń mobilnych. Sterowanie urządzeń i wyszukiwanie haseł głosem będzie odtąd dostępne w każdym domu. Co to zmieni w domowych obowiązkach?

Google House: nieznośna lista zakupów

W codziennym zabieganiu co raz trudniej zapamiętać nam wszystkie produkty żywnościowe, które wracając z pracy musimy nabyć w sklepie. Posiłkujemy się papierowymi kartkami, czasem kilkoma, nosimy ze sobą po trzy długopisy, a i tak w potrzebie cięzko nam odnaleźć choć jeden. Więc w efekcie i tak liczymy na zawodną pamięć. A co jeśli masz na prawdę mało czasu na przygotowanie posiłku dla nadprogramowych gości? Aplikacja Google Keep pozwala na głosowe dodawanie notatek, listy zakupów i zdjęć produktów. Dzięki temu aplikacja przypomni Ci o zrobieniu konkretnych zakupów, kiedy będziesz mijał sklep. Dzięki możliwości oznaczania notatek kolorami, nie tracisz czasu na ich porządkowanie. Google Keep działa na telefonach, tabletach i komputerach. Dzięki temu w każdej chwili możesz dopisać (lub dopowiedzieć) produkt, który właśnie sobie przypomniałaś. Co ważne, wszystkie dodane elementy synchronizowane są na bierząco na wszystkich urządzeniach z których korzystasz - jeśli produkt zapisałaś na laptopie, będzie on również aktywny w telefonie, który masz zawsze pod ręką. Teraz o niczym już nie zapomnisz!

Google House: aplikacja od kuchni

Ponieważ już niebawem będziemy mogli płynnie przechodzić od treści wyświetlanych za pomocą telefonu czy tabletu również na ekran naszego telewizora, w prosty sposób wyświetlimy na nim znaleziony przed chwilą super-przepis. Ułatwi nam to pracę w kuchni i swobodny dostęp do informacji o składnikach i proporcjach, bez konieczności kartkowania książki kucharskiej. Warto korzystać wówczas z takich kanałów jak Pozytywna Kuchnia, KOTLET.TV, FOOD TUBE czy SORTED FOOD. Łatwośc i szybkość dostępu do ulubionych przepisów uprzyjemni i ułatwi nam prace w kuchni. Będzie można dosłownie rozmiłować się w łatwości gotowania.

Google House: nastolatki wiedzą lepiej

Nikt tak prężnie nie śledzi nowinek komputerowych jak szkolna młodzież. Co raz ciekawsze narzedzi amobilne i aplikacje ułatwiają dostęp do wiedzy i kontakt z przyjaciółmi. Dysk Google (Google Play - Android) pozwala edytować dokumenty i arkusze z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu. Aplikacja Google Chrome zachowuje zakładki z komputera na smartfonie i tablecie. Nie do przecenienia jest również Tłumacz Google, który podpowiada wyrażenia we wszystkich najpopularniejszych językach świata. Komunikator Hangouts umożliwia skonsultowanie pracy semestralnej z kolegami za pomocą grupowej rozmowy wideo.

Google House: zdjęcia z wakacji zabezpieczone

Dzięki aplikacji Google+ ulubione zdjęcia z wakacji już zawsze będa miały swoją kopię zapasową. Nie straszne nam żadne zalanie aparatu czy kradzież sprzętu fotograficznego. Wszystkie pamiątkowe zdjęcia zawieszone będą bowiem w wirtualnej chmurze, z której możemy dowolnie udostępniać i przesyłać wybrane widoki. Aplikacja ta umożliwi nam równiez atrakcyjne pokazanie zdjęć z wakacji naszym bliskim: w salonie na ekranie telewizora, siedząc wygodnie na kanapie. Możliwość montowania intuicyjnych filmików i prezentacji kompilacji zdjęć urozmaici czas poświęcony na opowieści z wakacyjnych wojaży.