Mała łazienka w bloku wymaga specjalnego potraktowania podczas jej aranżacji. Planując remont lub odświeżenie łazienki, pamiętajmy o kilku podstawowych trikach, które sprawią, ze mała łazienka w bloku wyda się większa i bardziej stylowa. Oto sposoby, jak powiększyć łazienkę.

Mała łazienka w bloku: kolor

Mała łazienka w bloku zazwyczaj jest ciemna i nie ma okna. Dlatego ważne jest odpowiednie doświetlenie oraz wybór koloru ścian lub płytek. W małych wnętrzach sprawdzą się jasne kolory, które powiększą je optycznie. Biały, jasny beż, czy nawet żółty sprawią, że mała łazienka w bloku wyda się bardziej przestronna. Ciemne kolory mogą pojawić się w dodatkach.

Mała łazienka w bloku: płytki i gabaryty

Mała łazienka w bloku dobrze będzie wyglądać zarówno z płytkami na ścianie, jak i bez nich. Wówczas możemy pomalować ściany jasną farbą przeznaczoną do łazienek. Zabezpieczy ona ściany przed wilgocią. Jeśli w łazience w bloku kładziemy płytki, wybierzmy te o większym rozmiarze – małe i drobne płytki na ścianie dodatkowo je zmniejszą. Dekoracyjne mozaiki i pasy mogą dodawać uroku na niewielkich powierzchniach ściany.

Meble do małej łazienki w bloku

Wybierając mebel do małej łazienki zdecydujmy się na takie, które sprawiają wrażenie lekkich. Wybierajmy meble, które maja nóżki, a ich fronty nie sięgają do samej podłogi – da to wrażenie większej przestrzeni w łazience.

Urządzenia sanitarne w małej łazience

Warto w małej łazience zaplanować prysznic zamiast wanny. Zyskamy w ten sposób dodatkową przestrzeń w łazience w bloku. Pamiętajmy również, że podwieszane wc oraz niewielkich rozmiarów umywalka dodadzą wnętrzu lekkości.

Lustro niezbędne w małej łazience

Jeśli chcesz powiększyć łazienkę pamietaj o lustrach. Mała łazienka w bloku nie może obyć się bez lustra. Po pierwsze odpowiednio doświetlone lustro nad umywalką może śmiało zastąpić toaletkę do makijażu. Im większe lustro w małej łazience, tym lepiej. Odbicie wnętrza podwoi przestrzeń, która wyda się optycznie większa.