W łazience o powierzchni 4,5- 6 m² wystarczy miejsca na wannę szerokości 170 cm (możemy też znaleźć projekty łazienek, które uwzględniają kabinę prysznicową), w.c. i umywalkę.

Projekt łazienki: wanna w sypialni

Jako że projekt łazienki w sypialni ma charakter przestrzeni wyjątkowej – wydzielonej tylko dla nas – warto urządzić ją bardziej „salonowo”, do czego namawiają nas projektanci wnętrz. Należy wtedy liczyć się z tym, że pralka, suszarka na ubrania, mopy i środki czystości muszą się znaleźć w innym pomieszczeniu – najlepiej wygospodarowanej pralni.

Projekt łazienki 10 m2

W luksusowym salonie kąpielowym – o powierzchni minimum 10 m² – liczba sprzętów niekoniecznie musi być większa. Tu przede wszystkim zwraca się uwagę na ich wysoki standard (na przykład wanna z hydromasażem), królewską ekspozycję (wanna na środku łazienki, ze swobodnym dojściem z każdej strony), luksusowe materiały wykończeniowe oraz zaaranżowaną przestrzeń do wypoczynku. Niezależnie od wielkości łazienki propozycją dla osób, które muszą niemalże w tym samym czasie opuścić dom, by udać się do pracy, jest zamontowanie w niej dwóch umywalek. Projekt łazienki przy sypialni musi uwzględnić nasze potrzeby, liczbę mieszkańców, którzy będą z niej korzystać oraz możliwości wstawinenia zbędnych sprzętów do innych pomieszczeń.