Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim: drewno i kamień w ... płytkach

Łazienka jest duża, co niewątpliwie pozwoliło na wygodne zagospodarowanie przestrzeni. Projektantka – Małgorzata Kolesińska umieściła w niej wygodną, dużą wannę, kabinę prysznicową, dwie umywalki na blacie, a nawet pralkę. Bazę aranżacji tej nowoczesnej łazienki stanowią płytki imitujące kamień i drewniany fornir. Płytki znajdują się we wszystkich strefach mokrych, natomiast fornir dębowy umieszczony został na panelu kryjącym stelaż podwieszanego WC. Drewno w łazience idealnie ociepla chłodną szarość płytek i dodaje elegancji tej komfortowej i nowoczesnej łazience.

Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim: oświetlenie zakamuflowane

Ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę w tak dużej przestrzeni jest właściwe rozmieszczenie oświetlenia. Trzeba unikać ciemnych kątów i zadbać o to, by każda strefa była doświetlona. Tutaj projektantka zastosowała oprawy  z możliwością regulacji ustawienia żarówek. Ciekawym pomysłem jest oświetlenie LED nad umywalkami, wydobywające spod lustra na całej szerokości ściany. Umieszczenie podświetlonego lustra na całej szerokości ściany dodatkowo powiększa optycznie wnętrze łazienki.  

Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim: wytęż wzrok i znajdź ... pralkę

Pralka jest sprzętem niezbędnym w każdej łazience, choć nie najpiękniejszej urody. W projekcie nowoczesnej łazienki w stylu skandynawskim projektantce Małgorzacie Kolesińskiej udało się zastosować ciekawy trik. Pralka w łazience jest kompletnie niewidoczna. Została bowiem ukryta w szafkach z długim blatem, pod umywalkami. Pralka oczywiście jest nieco mniejsza niż tradycyjna, ale jak to w życiu, zazwyczaj musi być coś za coś.