Robot wieloczynnościowy nazywany jest niezastąpionym pomocnikiem w kuchni. Ten sam robot kuchenny wyrobi ciasto, poszatkuje warzywa, wyciśnie sok, przygotuje różnorodne koktajle, a także ubije pianę. Niewielki sprzęt kuchenny, który łączy w sobie działanie kilku urządzeń cieszy się coraz większą popularnością.

Robot wieloczynnościowy: musisz to wiedzieć!

Jaki wybrać robot kuchenny? Zdecydowałeś się już na zakup niezastąpionego pomocnika w kuchni? Chcesz urządzenia, które ułatwi ci wykonywanie czasochłonnych prac kuchennych? Planując nabycie robota wieloczynnościowego musisz wiedzieć o nim kilka rzeczy.

Robot kuchenny moc: to istotna cecha robota. Im większa bowiem moc, tym większe jego możliwości – poradzi sobie np. ze skruszeniem lodu czy wyrobieniem ciasta drożdżowego. Moc urządzenia decyduje też o długości pracy bez przerwy, np. w przypadku robota o mocy 1000 W jest to aż 10 minut.

Robot kuchenny tryb pulsacyjny (Puls): oznacza, że robot może na krótko zwiększyć moc pracy. Funkcja przydaje się, gdy trzeba np. rozbić grudki lub wyjątkowo oporne na rozdrobnienie składniki.

Robot kuchenny mieszanie planetarne, czyli wielokierunkowe: mieszadła obracają się jednocześnie wokół własnej osi oraz po kole w środku misy (ruch przypomina obrót Ziemi wokół Słońca, stąd jego nazwa). Umożliwia to szybkie i dokładne połączenie produktów.