Małe AGD - drobny sprzęt kuchenny

2008-09-29 2:00 Redakcja
Małe AGD - drobny sprzęt kuchenny
Autor: Krzysztof Zasuwik

Ach, ten zapach przyrumienionych tostów, pieczonego chleba, aromat świeżo wyciśniętego soku lub czarnej kawy - to podarunek na niespieszny ranek. Co zrobić, żeby codzienne śniadanie pachniało tak pysznie? Wystarczy zaopatrzyć kuchnię w kilka drobnych sprzętów AGD. Zobacz, co może Ci się przydać...

Drobny sprzęt AGD nie tylko umila nam początek dnia, ale też pomaga na każdym kroku w kuchni. Zwłaszcza, że jest coraz bardziej wszechstronny i profesjonalny.

Prosty mikser, który miał nas wyręczyć w ubijaniu piany, z czasem obrósł w dodatkowe końcówki, połączył się z sokowirówką, tarkami, młynkiem do ziół, maszynką do mielenia mięsa. Dzisiaj roboty muszą zmielić ziarna na mąkę, wyrobić i rozwałkować ciasto, podgrzać warzywa. Powinny też być bezpieczne (ostrza nie zaczną wirować, jeśli pokrywa nie jest domknięta). Roboty kuchene i inne niewielkie urządzenia to propozycje dla koneserów domowego kucharzenia i dla miłośników... gadżetów.

Prawdziwe espresso w domu to luksus. Na szczęście obsługa profesjonalnych ekspresów ciśnieniowych nie jest skomplikowana. Łatwo można zaprogramować wielkość porcji kawy w gramach oraz ilość wody na filiżankę. Młynek do kawy i dysza do spieniania mleka są coraz częściej zintegrowane z ekspresem.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021