Projekty kuchni w bloku są coraz bardziej nowoczesne. Na zdjęciach kuchnia 9 m2, która znajduje się w mieszkaniu w bloku. Pani domu zdecydowała się na białe meble kuchenne w połysku, bo wnętrze miało być jasne, przestronne, lekkie. Nam w tym projekcie kuchni podoba się konsekwencja i dobra organizacja przestrzeni. Kuchnia o powierzchni 9 m2 urządzona jest ze smakiem, a jej elegancję podkreśla biały  kolor ścian, białe meble kuchenne i białe podłogi. Aby trochę przełamać sterylność wystroju tego projektu kuchni, do jej wnętrza wprowadzono czarny okap i czarny piekarnik. Okap wykończony jest szklanym panelem z efektem lustra. Aby zaczął działać, wystarczy odchylić jego górną część. Nowoczesność białej kuchni podkreśla połyskująca zabudowa, okap, w którym można się przejrzeć i hit ostatnich lat - blat z corianu.

Projekty kuchni w kolorze białym są chętnie realizowane. Aby jednak w białej kuchni nie wiało aranżacyjnym chłodem, musiał pojawić się stół. Drewniany, w klasycznym stylu. Stół, który właścicielka odnowiła sama, znajduje się na granicy kuchni i pokoju dziennego.

Nowoczesne projekty kuchni w bieli

Właścicielce mieszkania lubi nowoczesne projekty kuchni. Urządzając własną kuchnię wielkości 9 m2 postanowiła, że nie będzie w niej żadnych ciemnych mebli i zabudowy pod sufit. Właścicielce zależało na tym, by optycznie podwyższyć wnętrze kuchni, więc wybrała tylko dolne szafki. Wysoka jest jedynie obudowa lodówki, między kominem wentylacyjnym a regałem. Białe meble kuchenne miały wprowadzić czystość w aranżacji, a ich proste linie nowoczesność i uniwersalność. I tak też się stało. Gładkie fronty szafek kuchennych wtapiają się w tło ściany, łączą z białym blatem. W strefie gotowania pasek blatu zastępuje płytki ścienne. Ta kuchnia 9 m2 łączy się z salonem, a klepka podłogowa z dębu czarnego przechodzi z salonu do kuchni, napotykając białe gresowe płyty.

Kuchnia 9 m2: kosztorys jej urządzenia

  • białe meble kuchenne na zamówienie 30 000 zł
  • okap Mirror, Faber 2474 zł
  • piekarnik HBA43S462E, Bosch 1309 zł
  • zmywarka SMV53L50EU, Bosch 1538 zł
  • bateria zlewozmywakowa Delaware, Blue Water 439 zł
  • lodówka Premium Bio Fresh, Liebherr 4900 zł
  • gres Extra White, Ceramika Picasa 590 zł

Razem urządzenie tej kuchni o pow. 9 m2 kosztowało 41 250 zł.