Pomysłowa aranżacja kuchni: kuchnia z mozaiką w kolorze niebieskim

Jeśli szukasz oryginalnego projektu kuchni, której zabudowy nie kupisz w żadnym sklepie, zobacz naszą aranżację. Kuchnia zrobiona jest z mozaiki, tzn. szafki, blat oraz półka zostały zrobione z małych niebieskich płytek.

Kuchnia z mozaiką
Kuchnia z mozaiką

Aranżacja kuchni w intensywnych kolorach spodoba się osobom z temperamentem, które lubią we wnętrzach odważne i nieszablonowe zestawienia kolorystyczne. Najważniejszy jest kobalt, właśnie ten niebieski odcień dominuje w kuchni. Mozaika w odcieniach chłodnego błękitu z miejsca przykuwa wzrok w kuchni. Wyłożono nią fragment ściany, półkę, blat roboczy i obudowę frontów szafek kuchennych. Mroźne kobaltowe kostki równoważą ciepłe odcienie frontów szafek – głęboki brąz wenge oraz intensywny fiolet ściany nad półką.

Projekt kuchni: akcesoria kuchenne

Wybór dodatków do kuchni zależy od upodobań domowników. Gdy niebieskie płaszczyzny wydadzą się zbyt zimne, można ogrzać je przedmiotami w energetycznych kolorach oranżu i czerwieni. A jeśli w kuchni zrobi się za gorąco, temperaturę obniży metaliczny blask stalowych akcesoriów lub śnieżna biel ceramiki. W aranżacji kuchni użyto: mozaika Majolika 17, CERAMIKA TUBĄDZIN; pojemniki na sól i cukier, TESCO; zlew Emsen, bateria zlewozmywakowa Edsvik, lampa IKEA

Detale i sprzęty opisujące klimat intensywnie kolorowej kuchni miały zgodnie z naszym pomysłem powtarzać jej barwy. Krzesło wenge i brązowa filiżanka korespondują z drewnianymi frontami szafek, śliwkowy pasek poduszki jest odbiciem fioletu ściany.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Kolczyńska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY