Ciekawym pomysłem na aranżacje kuchni jest umieszczenie urządzeń i szafek wzdłuż jednej ściany w kuchni prostokątnej - to pozwali wstawić do niej wygodny stół. Nowoczesne kuchnie to zabudowa w kształcie litery L, U lub G - jak podpowiada kształt kuchni - wymaga odrobiny fantazji. Blat kuchenny może obiegać całe pomieszczenie. Rozwiązanie takie jest dobre, gdy nowoczesna kuchnia jest mała i sąsiaduje ze stołem w jadalni. Jednak w dużej kuchni odległości między odcinkami blatu i urządzeniami mogą być zbyt uciążliwe.

Nowoczesna kuchnia z wielofunkcyjną wyspą

Nowoczesna kuchnia jest komfortowa i oryginalna. Wyspa to lubiane rozwiązanie w nowoczesnej kuchni. Wyspa w kuchni może stanowić dużą płaszczyznę roboczą - z płytą grzewczą i zlewem, blatem do odstawiania garnków i produktów. Taka wyspa kuchenna jest tym wygodniejsza, im więcej spełnia funkcji. W praktyce może to być samowystarczalna minikuchnia. Urządzając nowoczesne kuchnie z wyspą, przy ścianach stawia się już tylko lodówkę oraz szafy na naczynia i produkty.

Aranżacja kuchni z pomysłową zabudową

Warto rozważyć umieszczenie blatów w kuchni po dwóch stronach - np. blaty na szafkach kuchennych, a po drugiej - wyspa. Praca między dwoma blatami jest wygodna - podczas przygotowywania posiłków wystarczy się odwrócić, by sięgnąć po potrzebną rzecz. Blat roboczy w centrum nowoczesnej kuchni to na pewno ciekawe rozwiązanie. Może to być stół lub wyspa – wygodna płaszczyzna robocza z dostępem z czterech stron.

Nowoczesna kuchnia oddzielona od salonu

Aranżacja otwartej nowoczesnej kuchni może uwzględnić niewielką ściankę oddzielającą kuchnię od salonu. Podpierająca zabudowę ścianka nie musi być pełnej wysokości. Rozwiązanie takie jest często stosowane, kiedy nowoczesna kuchnia połączona z salonem znajduje się w głębi i korzysta z okien w salonie. Inne bardzo efektowne i wygodne rozwiązanie, które pozwala korzystać z dobrodziejstw kuchni otwartej, a kiedy trzeba – oddzielić się od niej, to przesuwne drzwi. Nie zwalnia ono jednak z dyscypliny – drzwi będą niemal zawsze otwarte, więc urządzenie nowoczesnej kuchni powinno być dostosowane do wystroju salonu.

Energetyczny kolor w aranżacji kuchni

Najłatwiejszy sposób na wprowadzenie do aranżacji kuchni intensywnego koloru to zastosowanie laminowanych lub lakierowanych płyt. Można je stosować na frontach szafek albo blatach, a także jako wykończenie ściany. Ciekawie będą też wyglądały ozdobne forniry - naturalnie wzorzyste, zabawnie pasiaste. Takie wykończenia nadają szyku nowoczesnej kuchni. Aby w pełni wydobyć dekoracyjny rysunek drewna, zestawia się je z kontrastującymi, gładkimi powierzchniami - szkła, kamienia, błyszczącego lakieru.

Zobacz w naszej galerii ciekawe aranżacje nowoczesnych kuchni!