Nowoczesne projekty kuchni są funkcjonalne, ergonomiczne i współgrają z wystrojem całego mieszkania. Modne projekty kuchni kładą duży nacisk na oświetlenie. Ostatnio bardzo popularne stało się oświetlenie LED w kuchni. Diody led przydadzą się przede wszystkim nad blatem oraz w strefie zmywania i gotowania, czyli w miejscach, gdzie wykonujemy najwięcej kuchennych czynności. Oświetlenie LED jest energooszczędne i bardzo efektowne, w odróżnieniu do tradycyjnych żarówek jest także proekologiczne.

Projekty kuchni: ergonomiczne oświetlenie kuchni

Podczas zmywania naczyń często stoimy odwróceni tyłem do oświetlenia głównego w kuchni, odcinamy się wówczas od światła i psujemy sobie wzrok, pracując po ciemku. Taśmy LED przychodzą nam tutaj z pomocą, można je zamontować w specjalnych profilach aluminiowych pod szafkami kuchennymi. Oświetlenie funkcjonalne w kuchni wymaga jak najjaśniejszej taśmy, która daje najlepsze światło.

Pomysł na oświetlenie kuchni: diody LED

Projekty kuchni coraz częściej uwzględniają podwieszane sufity. Diody LED można umieścić we wnęce takiego sufitu, by uzyskać niezwykły efekt. W takim miejscu warto zastosować liniowe moduły GRANDO LED firmy Kanlux, które montuje się za pomocą samoprzylepnego paska. Mogą świecić jednym koloroem lub siedmioma naprzemiennie. Ciekawym pomysłem na oświetlenie w kuchni jest umieszczenie listwy LED wewnątrz szuflady. W sprzedaży są dostępne moduły, które świecą tylko w momencie wysunięcia. Diody LED zapalają się więc tylko, jeśli chcemy wyciągnąć z szuflady potrzebną nam rzecz.