Jaki kolor w pokoju dziecka? Podpowiadamy, jak stworzyć pokoje dziecięcie, w których mali lokatorzy poczują się komfortowo i bezpiecznie. Pokój dla dziecka to pomieszczenie, w którym musi być miejsce na naukę, relaks i zabawę. Ważnym etapem jest wybór koloru ścian w pokoju dziecięcym. Decydując się na kolory ścian, pamiętajmy że barwy mają także wpływ na osobowość. W naszej galerii zdjęć prezentujemy pokoje dla dzieci w kolorze niebieskim. Niebieski często jest stosowany jako kolor ścian, głównie w pokojach dla chłopców.

Niebieskie kolory ścian: pokoje dla dzieci

Niebieski kolor ścian to dobry wybór do pokoju dla dzieci. Jasnoniebieski, błękitny często pojawia się w pokoju niemowlaka. Ten kolor ścian nie tylko sprawia, że wnętrze wyda się większe, ale też pozytywnie zadziała na refleks i koncentrację. Niebieski – koi nerwy, pomaga w komunikacji, jest stosowany w terapii lęków. Jednak należy być ostrożnym. Jeśli jest go za dużo, może sprzyjać niedbalstwu, lenistwu, znudzeniu. Odpowiednio zastosowany i połączony z innymi kolorami jest znakomitym wyborem jako kolor ścian w pokoju dziecięcym. Urządzając pokój dziecięcy i wybierając do niego kolory, pamiętaj że nie zmieniasz wnętrza dla siebie. Trzeba być otwartym na pragnienia i pomysły latorośli. Choć możemy nie zgadzać się z gustem dziecka, to ono będzie mieszkało w tym pokoju i ma się czuć w nim dobrze. Najlepiej na drodze kompromisu ustalić jeden motyw dekoracyjny w pokoju dziecięcym np. kolor, postać ulubionego bohatera. Warto wybierać elementy łatwe do zmiany (naklejki, lampy, tapety).

Zazwyczaj wybieramy jasne odcienie koloru niebieskiego do malowania ścian. Niebieski jest kolorem z zimnej palety, a więc wprowadza do pokoju dziecka spokój. Świetnie się nadaje do małych wnętrz, bo potrafi je optycznie powiększyć. Niebieski kolor ścian w mocniejszym odcieniu będzie dość dominującą barwą, a więc lepiej zastosować go na wybranej jednej ścianie. Niebieskie ściany i pokoje dla dzieci to dobre połączenie. Niebieski kolor ścian w pokoju dziecięcym można łączyć z drewnem, złamanym odcieniem bieli, beżowym. Jeśli zdecyduje się na pastelowe kolory w pokoju dziecięcym stworzy też dobre połączenie z różowym, miętowym, żółtym. Niebieski tworzy też dobre zestawienie z kolorem szarym.