Pokój ucznia - funkcjonalna przestrzeń do nauki i relaksu. 3 ARANŻACJE

2017-09-02 16:13

Nieważne, czy dziecko ma lat sześć czy szesnaście. W każdym wieku zasługuje na przestrzeń, w której będzie czuć się dobrze. Aby mu to ułatwić, urządzając pokój ucznia, podzielmy go na trzy strefy: nauki, relaksu oraz snu. Radzimy, jak to zrobić i podpowiadamy, ile kosztuje wyposażenie takiego wnętrza.

Strefy funkcjonalne w pokoju ucznia mogą się wizualnie przenikać, m.in. dzięki zastosowaniu mebli z jednej kolekcji. Ale dobrze będą wyglądać też odseparowane – zasłonką, parawanem, dwustronnym regałem.

Biurko warto ustawić bokiem do okna (z prawej strony, jeśli dziecko jest praworęczne). Tak, aby uczeń podczas pisania nie zasłaniał sobie ręką światła dziennego. Krzesło, biurko oraz lampka biurkowa powinny mieć regulowane wysokości, umożliwiające dopasowanie ich do wzrostu użytkownika. Przykładowo: optymalna odległość oprawy świetlnej od blatu to ok. 40 cm.

Pamiętajmy też o miejscu do przechowywania – schowkach, półkach ściennych, kontenerkach. Im będzie ich więcej, tym większa szansa na porządek na biurku. Przykładowe rozwiązania znajdziesz w poniższych aranżacjach, w galerii u góry artykułu oraz na agatameble.pl

Natalia Nowak, Salony Agata

Autor: Salony Agata

Dopasuj aranżację do osobowości dziecka

 

Urządzając pokój dla nastolatka, pamiętajmy o tym, że dziecko ma już własny gust, konkretne potrzeby. Powinno uczestniczyć w procesie projektowania wnętrza. Warto mu podsuwać praktyczne rozwiązania aranżacyjne, ale bez narzucania swojego zdania. Młodzież lubi się wyróżniać i podkreślać swój styl, również poprzez wystrój pokoju. Zatem elementy wnętrza i dodatki (takie jak krzesło, lampy czy dywan) – jeśli będą w ulubionym kolorze i formie, zapewnią nastolatkowi poczucie dopasowania przestrzeni do osobowości.

 

Natalia Nowak

kierownik ds. aranżacji powierzchni handlowych

Salony Agata

Pokój ucznia: modna aranżacja z kolekcją mebli Santana

System mebli Santana  – połączenie uniwersalnej  formy z funkcjonalnością  oraz głębi grafitu z kolorem Dąb Santana.

Pokój ucznia: barwna aranżacja z kolekcją mebli Amazon

Co wyróżnia kolekcję Amazon? Biel, odcień jasnego drewna oraz 4 kolory uchwytów do wyboru.

Pokój ucznia: wyrazista aranżacja z kolekcją mebli Sibo

Trzy kontrastowe kolory (w tym wyrazista czerwień ożywiająca pokój), modułowe bryły oraz dużo schowków... Poznaj meble z kolekcji Sibo.