Urządzając pokój dla dziewczynki nie musimy trzymać się pasteli, beży i różu. Intensywne, żywe kolory i ciekawe dodatki pozwolą dziecku rozwinąć kreatywność, a rodzice będą mieli pewność, że pokój ich dziecka ma aranżację nie tylko przytulną, ale też oryginalną i nieszablonową.


Kolorowy pokój dla dziewczynki: odważne zestawienie barw bazą całego wystroju


Nietypowe zestawienie jasnego błękitu ze strażacką czerwienią w pokoju dla dziewczynki dało niesamowicie udaną aranżację, którą dopełniają białe, proste mebelki, deseń jasnych, błękitnych pasów na tapecie oraz wzór kropek przejawiający się w dodatkach. Takie drobiazgi jak odpowiednie zestawienie deseni dodało całości smaku i delikatnego charakteru, co w pokoju dla dziewczynki o tak charakterystycznej aranżacji jest ciekawym dopełnieniem wprowadzającym nieco łagodności. Intensywna czerwień na ścianach złagodzona bielą i błękitem stała się nieco mniej krzykliwa, choć wciąż jest głównym elementem wystroju. Ciekawą ozdobą jest galeria prac plastycznych małej lokatorki. Podkreślają one dziecięcy charakter pokoju i stanowią niebanalny dodatek zaprezentowany w ciekawej formie. Proste, białe meble uzupełniają wystrój, a dzięki swojej neutralnej kolorystyce nie tylko mogą posłużyć jeszcze kilka lat, ale też nie przytłaczają całości.


Jak odpowiednio dobrać kolory do pokoju dla dziewczynki


Pokój dla dziewczynki utrzymany w intensywnych barwach jest doskonałym pomysłem dla osób lubiących zabawę kolorem i nietypowe rozwiązania aranżacyjne. Najczęściej pokoje dziecięce utrzymane są w delikatnych, jasnych barwach, ale zaryzykowanie i wprowadzenie do pokoju dla dziewczynki jakiegoś mocnego akcentu może zupełnie odmienić wystrój. Jednak bardzo żywe, mocne kolory mogą nieco obciążać aranżację, dlatego należy ostrożnie je dobierać i zestawiać z neutralnymi meblami, które wprowadzą lekkość i nie będą dominować na tle soczystych tonów. Pokój dla dziewczynki w odważnych kolorach to doskonałe rozwiązanie, które na pewno spodoba się każdemu dziecku.