Wąski pokój chłopców niezbyt ciekawie się prezentował z błękitnymi ścianami i sosnowymi meblami. Taki dobór mebli i kolorów zwyczajnie zmniejszał pokój dziecięcy, mało w nim również było elementów do zabawy, które pomogłyby spożytkować energię małych chłopców.

Bracia marzyli o pokoju, który będzie ozdobiony motywami z ich ulubionych bajek, więc rodzicie poprosili o pomoc ekipę programu „Szybkie Metamorfozy”. Architekt musiała sprawić, aby w pokoju chłopców pojawiły się bajkowe motywy na ścianach, ale także miejsce do nauki i zabawy.

Metamorfoza pokoju dziecięcego: bajkowy pokój dla chłopców

Ściany w pokoju chłopców pomalowane zostały odporną na ścieranie farbą ceramiczną nowej generacji, która umożliwi czyszczenie ścian w razie konieczności.

Zabiegiem, który sprawił, że pokój dziecięcy wydaje się wyższy było pomalowanie podłogi na ten sam kolor, co ściany. Dzięki czemu jeszcze ładniej prezentują się w nim kolorowe akcenty.

Niespodzianką dla chłopców były tablicowe drzwi, które będą oni mogli wykorzystywać zarówno do nauki, jak i twórczych działań. Zostały wykonane przy użyciu czarnej farby tablicowej. A nad biurkiem do nauki stworzono magnetyczną powierzchnię umożliwiającą przypinanie notatek, czy rysunków.

Architekt Magdalenie Borowiak-Wróblewskiej udało się też wygospodarować miejsce na gimnastyczną drabinę, tak by bracia mieli gdzie spożytkować swoją energię w deszczowe i mroźne dni.

Dzięki dobrej aranżacji wnętrza udało sie także stworzyć wygodne miejsce do nauki z dwoma biurkami, które sprzyja skupieniu.

Pokój chłopców dzięki metamorfozie się się bardziej kolorowy i ciekawy, a dodatkowe elementy wyposażenia zapewnią doskonałą zabawę.