Pokój dla dziecka. Jak urządzić pokój, by dzieci były zachwycone

Czasami trudno nadążyć za tym jak szybko dziecko rośnie i zmienia zainteresowania. Czy pokój dla dziecka może się do tych zmian przystosować, bez dużego remontu? Może. Szybko i tanio urządzisz pokój dla dziecka zmieniając dekoracje ścienne. Naklejki i tapety dla dzieci świetne się do tego nadają.

Pokój dla dziecka
Pokój dla dziecka
Pokój dla dziecka
Pokój dla dziecka
Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka: jakie tapety dla dzieci?

Wyrazisty wzór i mocny kolor zastosowany na jednej ze ścian lub jej fragmencie jest wypróbowanym sposobem na metamorfozę pokoju, nie tylko dziecięcego. Pokój dla dziecka uzyska ciekawy wygląd jeśli wprowadzimy efektowne dodatki, np. poduszki i narzuty, pudełka czy ramki w zbliżonej gamie kolorystycznej. Innym sposobem na szybką metomrfozę pokoju dziecięcego jest wykonanie dekoracji ściennych: możemy położyć tapet dla dzieci na wszystkich ścianach lub na wybranej ścianie. Takie dekoracje ścienne jest idealnym tłem dla neutralnych mebli, a ilość dostępnych wzorów tapet i naklejek dla dzieci pozwala dobrać je do wieku, zainteresowań i charakteru właściciela pokoju.

Pokój dla dziecka ładnie ozdobią dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne można zmienić tak szybko, jak tylko wymaga tego sytuacja. Pokój dla dziecka może dzięki temu przeistaczać sie w zależności od zmiany zainteresowań dziecka. A te, jak wiadomo, w młodym wieku wciąż się zmieniają. Dobrym kołem ratunkowym mogą być naklejki. Natychmiast zmienią pokój, sprawią że dziecko poczuje się w nim jeszcze lepiej. W kilka chwil monotonna ściana może sprawić, że pokój dla dziecka nabierze wyjątkowego charakteru. Takie dekoracje ścienne są plastrem na nudę w pokoju dziecięcym. Bajkowe motywy, przyjazne zwierzaczki, pojazdy kosmiczne lub barwne kwiaty, ucieszą każdego malucha i sprawią, że będzie chętniej przebywał w swoim pokoju. Dekoracje ścienne mogą być dla kilkulatka punktem wyjścia do wciągającej zabawy: po naklejonej ulicy wspaniale jeździ się resorakiem, a przy kolorowym domku urządzenie pikniku dla lalek jest przyjemnością. Więc cały pokój dla dziecka, może stać się jego ulubionym miejscem w domu.

Edukacyjny pokój dzięki dodatkom

Pokój dla dziecka oferuje dużo więcej ciekawych rozwiązań. Taki pokój może być miejscem, w którym umieścimy wiele rzeczy, które przyciągną naszą pociechę do domu. Naklejka tablicowa umieszczona na dostępnej wysokości, pozwoli młodym artystom wyładować talent na ścianie bez niszczenia jej. Taka swoboda twórcza to coś, o czym marzy każdy kreatywny człowiek, już od pierwszych lat życia. Nie zapominajmy, aby pokój dla dziecka miał też walory edukacyjne: naklejki w kształcie liter i cyfr - pomagają w nauce, bo kolorowe znaki łatwo wpadają do głowy kiedy znajdują się w widocznym miejscu. Dzieci w wieku szkolnym mogą skorzystać z naklejki-kalendarza albo zmywalnych aplikacji na notatki. To skuteczniejszy sposób na słabą pamięć, niż małe, gubiące się karteczki.

Dekoracje ścienne łatwe do umieszczenia

Dekoracje ścienne typu naklejki, mają niezaprzeczalny atut - łatwość z jaką można je umieścić w wybranym miejscu (na ścianie, meblach czy szybach) i fakt, że równie łatwo można je usunąć, nie niszcząc powierzchni. To sprawia, że pokój dla dziecka, a właściwie jego aranżacja jest elastyczna, i może się dopasowywać do wieku dziecka, jego aktualnych zainteresowań, albo wręcz zmieniać sezonowo - np. na święta lub urodziny.

Pokój dla dziecka: spektakularne zmiany

Pokój dla dziecka może się spektakularnie zmienić dzięki fototapetom i muralom. To kolejne dekoracje ścienne, które mają wiele atutów. Ich najważniejszą cechą jest duży format. Przy pomocy fototapety zrealizujesz marzenia swojego dziecka o podróżach pod piracką banderą, przeniesiesz je w świat dinozaurów, zachęcisz do gry w koszykówkę lub wesprzesz zamiłowanie do konnej jazdy. Wielkoformatowa mapa świata jest świetnym punktem wyjścia do dekoracji pokoju młodego podróżnika. Jest też źródłem wiedzy o świecie, nigdy nie nudzącą się zabawą w podróż palcem po mapie i uniwersalną ozdobą, która  pozostanie aktualna, podczas gdy małe łóżeczko zastąpi duże łóżko, a stolik ustąpi miejsca biurku. Duże, realistyczne obrazy sprawiają, że pokój dla dziecka nabierze niepowtarzalnego charakteru i stajnie się ulubionym miejscem w świecie twojego dziecka.

Dekoracje ścienne: tapety

Wiele wspaniałych możliwości stwarzają tapety. Jeśli tapetowanie kojarzyło ci się dotąd ze żmudnym pokrywaniem ścian klejem, a później kłopotliwym zdrapywaniem pasów papieru ze ściany, czas zmienić swoje podejście. Obecnie, aby pokój dla dziecka został wytapetowany wystarczy trochę wody. Tapety nowej generacji przykleja się zwilżając je, a usuwanie nie wymaga wysiłku - tapeta schodzi łatwo całym pasem. Skoro klejenie nie jest problemem, to jak wykorzystać ozdobne walory tapet?

Ocena: 0
Tekst: Materiały prasowe firmy Zdjęcia: Materiały prasowe firmy, zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY