Dekoracje wielkanocne z drewna: czy trudno je wykonać?

Ozdoby z drewna na Wielkanoc może wykonać każdy, i to bez względu na umiejętności manualne. Wystarczy odrobina wyobraźni, ciekawe inspiracje i zakup kilku elementów: kleju do drewna, motywów wielkanocnych oraz „plastrów” drewna. Warto również wykorzystać materiały, które znajdziesz w domu: tkaniny, wstążki, orzechy włoskie albo… drewniane łyżki, które zamienią się w zająca wielkanocnego. Przedstawiamy kilka gotowych pomysłów, które łatwo zrealizować. Przygotowanie takich dekoracji wielkanocnych sprawi radość całej rodzinie!

..  Ozdoby wielkanocne ręcznie robione: 7 inspiracji DIY >>>

Pomysły na ozdoby wielkanocne z drewna

Bardzo proste i równocześnie efektowne w wykonaniu będą dekoracje wielkanocne na plastrze drewna. To bardzo wdzięczny materiał, nawiązujący do modnego w ostatnich latach stylu rustykalnego. Jakie ozdoby możemy wykonać?

Podstawka z prostymi ozdobami: do jej wykonania przydadzą się odrobina gałązek, figurki związane z Wielkanocą (do kupienia w wielu sklepach) oraz klej do drewna, na przykład wikol. Na plastrze drewna ułóż dowolną kompozycję. Wokół figurek przyczep gałązki, tworząc w ten sposób bardzo prostą, ale równocześnie ciekawą ozdobę, która może uświetnić stół wielkanocny lub komodę.

Podstawka-kwietnik: ozdoby wielkanocne ręcznie robione z drewna mają wielką zaletę. Choć są bardzo proste, robią efekt „wow”. Kup malutkie, metalowe wiaderko (możesz wykorzystać również doniczkę). Ustaw je (lub przyklej) na plastrze drewna. Możesz włożyć do niego tulipany lub doniczkę z cebulkami kwiatów. Ciekawie będzie również wyglądać zasiana rzeżucha. Wokół doniczki połóż jajka lub inne ozdoby wielkanocne.

Plaster drewna jako wielkanocny świecznik: świece o różnych długościach i wielkościach ustaw na środku podstawki. Wokół przyklej gałązki lub kawałki mchu. Ozdoby wielkanocne drewniane to tak naprawdę różnorodne kompozycje, na których powinno znaleźć się nieco zieleni i koloru. Będą efektowne pod każdą postacią!

..  Jak zrobić pisanki wielkanocne? Mnóstwo inspiracji! >>>

..  Stroik wielkanocny na kilka sposobów – porady DIY >>>

Ozdoby wielkanocne drewniane: nietypowe inspiracje prosto z kuchni

Ozdoby wielkanocne z drewnianych łyżek to doskonała zabawa zwłaszcza dla najmłodszych. Końcówki łyżek niech staną się „twarzami” wielkanocnych bohaterów: na przykład zajączka. Do jego wykonania przyda się farba akrylowa, filc, klej oraz coś, co stanie się oczami (oczy dla zabawek można kupić w pasmanteriach i sklepach internetowych).

Łyżkę pomaluj na biały lub szary kolor. Poczekaj, aż farba wyschnie, a w tym czasie wytnij uszy z filcu. Przyklej je od wewnętrznej strony łyżki. Z filcu wytnij również noski. Wokół nich czarnym markerem narysuj uśmiech, wąsy lub co tylko przyjdzie ci do głowy. Gotowe! Zajączki możesz włożyć do wysokiego wazonu, który stanie się ozdobą stołu.

Ozdoby na Wielkanoc z drewna: coś dla bardziej zaawansowanych

Jeżeli chcesz zrobić unikalne dekoracje, postaw na ozdoby wielkanocne z drewna osikowego. Osikowe płatki, wióry, a nawet kokardy kupisz w sklepach internetowych. Można z nich układać przeróżne kompozycje, na przykład zawieszki na gałązki. Warto również kupić styropianowe jajka, które okleisz osikowymi płatkami. Na koniec pomaluj je farbą akrylową.

Ozdoby wielkanocne z drewna to niekończąca się inspiracja. Dekoracje z porcelanowych zajączków, zielonych gałązek, mchu i kwiatów stworzysz nie tylko na plastrze drewna, ale również w drewnianych koszyku, na wiklinowej lub drewnianej tacy, a nawet zwyczajnej, nielakierowanej desce. Przykład? Wytnij w papierze postać kilku zająców. Powstały szablon przyłóż do kawałka (najlepiej nielakierowanego) drewna i wysprejuj dowolnym kolorem. Możesz również użyć farby i pędzla. Powstanie ciekawa grafika! Malowanie na drewnie to zawsze strzał w dziesiątkę, podobnie jak dekoracje wielkanocne na plastrze drewna. A zatem: do dzieła!

..  Ozdoby wielkanocne z papieru – zrób to sam! >>>