Stroiki wielkanocne na pniu brzozy, z kwiatów i gałązek. Pomysły na stroik wielkanocny

2021-02-24 8:11 Redakcja

Stroiki wielkanocne na pniu brzozy, z kwiatów, gałązek czy wydmuszek doskonale sprawdzają się jako dekoracja świątecznego stołu i wielkanocnego wnętrza! Przygotowaliśmy kilka prostych pomysłów na wielkanocny stroik, którego przygotowanie nie wymaga dużego nakładu pracy ani umiejętności. Nasze propozycje z powodzeniem będą pasować do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych!

Spis treści:

Stroiki na Wielkanoc własnej roboty pomogą stworzyć miły i świąteczny nastrój. Zobacz, jak zrobić stroik na Wielkanoc, który nie wymaga zbyt dużego wysiłku, a jest bardzo efektowny. Przedstawiamy kilka pomysłów. Dekoracje wielkanocne z wiosennych kwiatów i gałązek drzew z rozwijającymi się pąkami odmienią mieszkanie, natomiast stroiki wielkanocne na pniu brzozy będą nietuzinkową, inspirowaną stylem eko ozdobą świątecznego stołu. 

Wprowadź do mieszkania odrobinę wiosny

Przykładowo świeżo wyrośnięta rzeżucha wpisze się w wielkanocną stylistykę, skojarzy z odrodzeniem, ożywi biel obrusa. Wybierz ładne naczynie i posadź rzeżuchę 7-10 dni wcześniej i oczywiście podlewaj. Wybierz się na spacer, urwij gałązki i wstaw do ładnego wazonu. Po kilku dniach pojawią się zielone listki. Pęczek związanych gałązek wierzby może z powodzeniem udekorować nawet łazienkę. Nie potrzebuje światła, a nadaje wnętrzu odświętny, wielkanocny charakter. A żeby stół na Wielkanoc wyglądał jeszcze piękniej, zrób własnoręcznie stroik wielkanocny.

Zobacz też: Jak zrobić pisanki: inspiracje i pomysły >>>

Pomysł 1: stroik na Wielkanoc z kwiatów i gałązek

Żeby zrobić stroiki na Wielkanoc z kwiatów i gałązek, potrzebna jest baza, która będzie podstawą kompozycji. Możemy do ich przygotowania użyć np. gałązek wierzby związanych drucikiem, rafii, gąbki florystycznej, wikliny czy nawet mchu. Większość z nich kupimy w kwiaciarni lub sklepie ogrodniczym.

Taką bazę na stroik dekorujemy wiosennymi kwiatami, pisankami, piórkami, wstążkami. Po umieszczeniu gąbki w naczyniu (przezroczystej misce lub ceramicznej donicy), możemy przystąpić do tworzenia wielkanocnej dekoracji. Do stroików na Wielkanoc doskonale nadają się sztuczne kwiaty kojarzące się z wiosną, np. żółte żonkile!

Polecamy: Jajka ze wstążki: modne ozdoby wielkanocne ZRÓB TO SAM>>

Stroik na Wielkanoc z kwiatów
Autor: Marcin Czechowicz

Pomysł 2: stroik wielkanocny nowoczesny

Stroik wielkanocny dla minimalistów? Postaw na naturę! Wiosenna przyroda jest kopalnią inspiracji, dlatego warto po nią sięgnąć - zwłaszcza w przedświątecznym zapracowaniu. Zobacz jak za pomocą gałązki i naturalnych ozdób wykonać efektowną i szybką dekorację wielkanocną! Do wykonania szybkiego i efektownego stroika wielkanocnego potrzebować będziesz:

- rozłożystej gałązki,- białych kamyków,- ceramiczną doniczkę,- białej farby w sprayu,- materiałowych tasiemek i / lub naturalnego sznurka,- drewnianych ozdób w kształcie zajęcy lub jajek,- pisanek.

Czytaj też: Pastelowe pisanki z naturalnych barwników ZRÓB TO SAM >>>

Pomysł 3: stroik wielkanocny minimalistyczny - KROK PO KROKU

Gałązkę pomaluj białą farbą w sprayu i poczekaj, aż wyschnie. W tym czasie napełnij doniczkę kamykami. Gałązkę z suchą farbą wetknij w doniczkę z kamykami. Teraz wystarczy już tylko przystroić kompozycję: materiałowymi wstążkami, pisankami, drewnianymi kształtkami w formie zająców lub jajek (ozdobionych modnym decoupage'em)... wybierz to, co najbardziej kojarzy Ci się ze świętami wielkanocnymi i gotowe! Szybki stroik wielkanocny w absolutnie indywidualnym stylu.

Pomysł 4: kolorowe świece dekoracyjne. Zrób to sam!

Zrób to sam: świece ozdobne – łatwa i efektowna dekoracja DIY

Pomysł 5: stroik wielkanocny z żywych kwiatów

W sklepowych witrynach już zaczyna roić się od gotowych dekoracji świątecznych. Różnej maści fabryczne żonkile, kurczaczki i pisanki trafią, jak co roku, na nasze stoły, do święconek i na parapety. W tym roku, w myśl najgorętszych trendów, warto jednak postawić na naturę. Żywe i pachnące kwiaty hiacyntów, szafirków i krokusów to strzał w dziesiątkę modnych, wielkanocnych dekoracji! Jak samodzielnie wykonać naturalny, barwny i odświętny stroik wielkanocny przy wykorzystaniu tego, co mamy w domu?

Jakich akcesoriów i materiałów potrzebować będziemy do samodzielnego wykonania wielkanocnej dekoracji? Kierując się własną pomysłowością, możemy urozmaicić wykonanie stroika wielkanocnego o własne pomysły na dekorację. Niemniej jako bazy do jego wykonania z pewnością potrzebować będziemy:

- roślin cebulkowych (np. szafirki, krokusy, żonkile, hiacynty itp),

- trochę mchu,

- wytłaczanki po jajkach,

- pisanek,

- farby w spray'u w wybranym kolorze (np. miętowym),

- dowolnych dekoracji (figurek królików, piórek, małych glinianych doniczek itp.).

Pomysł 5: stroiki wielkanocne na pniu brzozy

Świetnym pomysłem na dekorację mieszkania i stołu na święta są stroiki wielkanocne na pniu brzozy. Wykonuje się je bajecznie prosto - potrzebny nam będzie ścięty pieniek brzozy o grubości 3-4 cm, najlepiej o intrygującym, nieregularnym kształcie. Pieniek będzie służył jako podstawa stroika. Do niego możemy przykleić uwity z wierzbowych gałązek koszyczek lub zaaranżować kompozycję z pisanek, kurczaczków i innych symboli Wielkanocy.

Stroiki wielkanocne na pniu brzozy dają dużo możliwości aranżacyjnych, co na pewno warto wykorzystać. 

Stroiki wielkanocne: propozycje florystek

Wianki i stroiki na Wielkanoc to symbol kręgu życia, nieskończoności. Takie dekoracje wielkanocne dodają świętom magii i urody. Nastrojowa dekoracja świątecznego stołu albo drzwi, ściany czy kominka potrzebuje miejsca, by zachwycić urodą.

- Nasze wianki wielkanocne mają dwie matki - mówi Kasia Lenart, która wraz z mamą Halinką prowadzi pracownię florystyczną Farsz. - Staramy się, aby ozdoby wielkanocne były jak najbardziej naturalne, ze świeżych roślin. Droga do wianka nie jest prosta. Najpierw trzeba ściąć młode gałązki z drzew, następnie wypleść bazę (na gładko, w krzyżaka lub z wypuszczonymi witkami). Potem wianuszek przez kilka dni leżakuje, nabity na specjalną formę - aby nabrał idealnie okrągłego kształtu. Wianki wielkanocne powstają przede wszystkim z gałązek brzozy, wierzby, cisa, żarnowca, słomy i bazi. Czasem same w sobie są tak piękne, że aż szkoda nam je dekorować.

NOWY NUMER

Marcowe „Moje Mieszkanie” przynosi Japandi, trend łączący skandynawski minimalizm i japońską prostotę. Dla amatorów kolorów i wzorów wspaniałe tkaniny na obiciach mebli, zasłony, poduszki. A tym, którym brakuje światła - lustra.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Marzec 2021