Stroik wielkanocny na kilka sposobów. 6 pomysłów na stroik wielkanocny DIY - FILMY i ZDJĘCIA

2020-03-19 11:11 Redakcja

Stroik wielkanocny z kwiatów i gałązek jest ładny i prosty. Pokazujemy stroiki na Wielkanoc, które nie wymagają zbyt dużego wysiłku, a efekt jest niesamowity. Zobaczcie, jakie stroiki wielknocne ozdobią wnętrze i jak je zrobić. Czekają inspiracje zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne.

Stroik wielkanocny wykonany samodzielnie stworzy miły i świąteczny nastrój. Zobacz, jak zrobić stroik na Wielkanoc, który nie wymaga zbyt dużego wysiłku, a jest bardzo efektowny. Przedstawiamy kilka pomysłów. Dekoracje wielkanocne z wiosennych kwiatów i gałązek drzew z rozwijającymi się pąkami odmienią mieszkanie. Liczy się przede wszystkim pomysł!

Przykładowo świeżo wyrośnięta rzeżucha wpisze się w wielkanocną stylistykę, skojarzy z odrodzeniem, ożywi biel obrusa. Wybierz ładne naczynie i posadź rzeżuchę 7-10 dni wcześniej i oczywiście podlewaj. Wybierz się na spacer, urwij gałązki i wstaw do ładnego wazonu. Po kilku dniach pojawią się zielone listki. Pęczek związanych gałązek wierzby może z powodzeniem udekorować nawet łazienkę. Nie potrzebuje światła, a nadaje wnętrzu odświętny, wielkanocny charakter. A żeby stół na Wielkanoc wyglądał jeszcze piękniej, zrób własnoręcznie stroik wielkanocny.

Zobacz też: Jak zrobić pisanki: inspiracje i pomysły >>>

Pomysł 1: stroik na Wielkanoc z kwiatów i gałązek

Żeby zrobić stroiki wielkanocne, potrzebna jest baza, która będzie podstawą kompozycji. Możemy do zrobienia stroików na Wielkanoc użyć np. gałązek wierzby związanych drucikiem, rafii, gąbki florystycznej, wikliny czy nawet mchu. Większość z nich kupimy w kwiaciarni lub sklepie ogrodniczym. Taką bazę na stroik dekorujemy wiosennymi kwiatami, pisankami, piórkami, wstążkami.

Polecamy: Jajka ze wstążki: modne ozdoby wielkanocne ZRÓB TO SAM>>

Stroiki wielkanocne z kwiatów i gałązek - jak je zrobić?

Ładna i prosta do zrobienia dekoracja wielkanocna z żonkili. Wykonasz ją szybko i tanio. Potrzebujesz ceramicznej donicy, rafii, faszyny, gąbki florystycznej i świeżych kwiatów. Gąbkę zanurz w wodzie na kilkanaście minut, aby dobrze nasiąkła. Oto instrukcja, jak zrobić pomysłowy stroik na Wielkanoc.

Stroik na Wielkanoc z kwiatów
Autor: Marcin Czechowicz

Pomysł 2: stroik wielkanocny nowoczesny

Stroik wielkanocny dla minimalistów? Postaw na naturę! Wiosenna przyroda jest kopalnią inspiracji, dlatego warto po nią sięgnąć - zwłaszcza w przedświątecznym zapracowaniu. Zobacz jak za pomocą gałązki i naturalnych ozdób wykonać efektowną i szybką dekorację wielkanocną! Do wykonania szybkiego i efektownego stroika wielkanocnego potrzebować będziesz:

- rozłożystej gałązki,
- białych kamyków,
- ceramiczną doniczkę,
- białej farby w sprayu,
- materiałowych tasiemek i / lub naturalnego sznurka,
- drewnianych ozdób w kształcie zajęcy lub jajek,
- pisanek.

Czytaj też: Pastelowe pisanki z naturalnych barwnikó ZRÓB TO SAM >>>

Stroik wielkanocny minimalistyczny - KROK PO KROKU

Gałązkę pomaluj białą farbą w sprayu i poczekaj, aż wyschnie. W tym czasie napełnij doniczkę kamykami. Gałązkę z suchą farbą wetknij w doniczkę z kamykami. Teraz wystarczy już tylko przystroić kompozycję: materiałowymi wstążkami, pisankami, drewnianymi kształtkami w formie zająców lub jajek (ozdobionych modnym decoupage'em)... wybierz to, co najbardziej kojarzy Ci się ze świętami wielkanocnymi i gotowe! Szybki stroik wielkanocny w absolutnie indywidualnym stylu.

Pomysł 3: skandynawski stroik wielkanocny DIY, czyli pisanki pod kloszem

Pomysł 4: stroik wielkanocny z żywych kwiatów

W sklepowych witrynach już zaczyna roić się od gotowych dekoracji świątecznych. Różnej maści fabryczne żonkile, kurczaczki i pisanki trafią, jak co roku, na nasze stoły, do święconek i na parapety. W tym roku, w myśl najgorętszych trendów, warto jednak postawić na naturę. Żywe i pachnące kwiaty hiacyntów, szafirków i krokusów to strzał w dziesiątkę modnych, wielkanocnych dekoracji! Jak samodzielnie wykonać naturalny, barwny i odświętny stroik wielkanocny przy wykorzystaniu tego, co mamy w domu?

Jakich akcesoriów i materialów potrzebować będziemy do samodzielnego wykonania stroika wielkanocnego? Kierując się własną pomysłowością, możemy urozmaicić wykonanie stroika wielkanocnego o własne pomysły na dekorację. Niemniej jako bazy do jego wykonania z pewnością potrzebować będziemy:

- roślin cebulkowych (np. szafirki, krokusy, żonkile, hiacynty itp),

- trochę mchu,

- wytłaczanki po jajkach,

- pisanek,

- farby w spray'u w wybranym kolorze (np. miętowym),

- dowolnych dekoracji (figurek królików, piórek, małych glinianych doniczek itp.).

Stroik wielkanocny z żywych kwiatów - FILM INSTRUKTAŻOWY

Jak połączyć wszystki elementy, by stworzyć oryginalny stroik wielkanocny? Zainspiruj się poniższym filmem instruktażowym i stwórz oryginalny stroik wielkanocny, którym wszystkich zachwycisz! Powodzenia!

ZOBACZ, JAK ZROBIĆ STROIK Z ŻYWYCH KWIATÓW [WIDEO] >>>

Pomysł 5: stroik wielkanocny - efektowna i oryginalna ozdoba wielkanocna

ZOBACZ, JAK ZROBIĆ WIKLINOWEGO ZAJĄCZKA - STROIK NA DRZWI [WIDEO] >>>>

Pomysł 6: stroik wielkanocny z gałązek i żywych kwiatów

Kolejny pomysł dla miłośników naturalnych ozdób wielkanocnych!

ZOBACZ, JAK ZROBIĆ NATURALNY STROIK NA WIELKANOC [FILM] >>>

Stroiki wielkanocne: propozycje florystek

Wianki i stroiki na Wielkanoc to symbol kręgu życia, nieskończoności. Takie dekoracje wielkanocne dodają świętom magii i urody. Nastrojowa dekoracja świątecznego stołu albo drzwi, ściany czy kominka potrzebuje miejsca, by zachwycić urodą.

- Nasze wianki wielkanocne mają dwie matki - mówi Kasia Lenart, która wraz z mamą Halinką prowadzi pracownię florystyczną Farsz. - Staramy się, aby ozdoby wielkanocne były jak najbardziej naturalne, ze świeżych roślin. Droga do wianka nie jest prosta. Najpierw trzeba ściąć młode gałązki z drzew, następnie wypleść bazę (na gładko, w krzyżaka lub z wypuszczonymi witkami). Potem wianuszek przez kilka dni leżakuje, nabity na specjalną formę - aby nabrał idealnie okrągłego kształtu. Wianki wielkanocne powstają przede wszystkim z gałązek brzozy, wierzby, cisa, żarnowca, słomy i bazi. Czasem same w sobie są tak piękne, że aż szkoda nam je dekorować.