W dobrym nastroju. Remont mieszkania, z którego powstały dwa

2021-06-15 14:26
good vibes interiors
Autor: foto: Yassen Hristov, projekt: Ola Dąbrówka GOOD VIBES Interiors Z jednego mieszkania trzypokojowego powstały dwa

Dwa miesiące na generalny remont i zrobienie z jednego mieszkania dwóch? Okazuje się, że jest to możliwe. Inwestycja pod wynajem na warszawskim Ursynowie Północnym została powierzona pracowni GOOD VIBES Interiors, która sprostała zadaniu.

Spis treści

  1. Zobacz jak wygląda mieszkanie na Ursynowie po remoncie:
  2. Założenia remontu
  3. Remont mieszkania: inspiracje i rozwiązania
  4. Dobór mebli

- Najważniejsze przy tworzeniu mieszkań na wynajem są zawsze czas i pieniądze, stąd wszystkie rozwiązania musiały być łatwo i szybko dostępne na rynku, ze względów praktyczno-logistycznych, głównie z sieciówek i od sprawdzonych dostawców - tłumaczy Ola Dąbrówka z pracowni GOOD VIBES Interiors.

Mieszkanie znajduje się w 4-piętrowym bloku z 1977 roku na warszawskim Ursynowie. Nie było nigdy remontowane. Jego metraż wynosił 53 m2 i liczyło 3 pokoje, miało osobną kuchnię, łazienkę i WC.

Zobacz jak wygląda mieszkanie na Ursynowie po remoncie:

Założenia remontu

Inwestorom zależało na wydzieleniu dwóch mieszkań z tej powierzchni – studia (M1) i dwupokojowego (M2) – salonu z aneksem kuchennym i sypialnią, do którego przynależy również balkon. Miało wyróżniać się na tle konkurencyjnych mieszkań na wynajem. Być jasne i wygodne oraz funkcjonalne z dużą ilością miejsc do przechowywania. Praktyczne, no i ładne. A wszystko to miało zmieścić się w „inwestorskim budżecie”. Ola Dąbrówka z GOOD VIBES Interiors miała za zadanie wykonać remont i aranżację w dwa miesiące.

Remont mieszkania: inspiracje i rozwiązania

- W GOOD VIBES Interiors dbam o dobry nastrój wnętrz. - mówi Ola Dąbrówka - W taki sposób dobieram kolory i elementy wyposażenia, by jak najlepiej wpływały na zmysły i tworzyły środowisko wspierające dobrostan domowników.

Punktem odniesienia była zieleń za oknem, letni klimat osiedla i chęć zatrzymania lata przez cały rok. - I przekora by na Ursynowie nazywanym przez niektórych Betonową Dżunglą, zakwitł tropikalny las – dodaje projektantka.

Tapeta w łazience wprowadza energię (Wall Art, Rainforest Vivid). Małe, ciasne wnętrza stały się ciepłe i przytulne. Zamiast przytłaczać budzą ciekawość i relaksują. Zastosowane na podłodze płytki Evo Ceramika, Cava Honey imitujące drewno, o lekko falującej strukturze, przywodzą na myśl drewniane kładki, po których idzie się na plażę. Czarny i czerwony metal dodatków podkreśla kontrasty na tapecie i nadaje pomieszczeniu lekkiego, nowoczesnego charakteru.

Dobór mebli

Wyposażenie pokoi to głównie dobrze dobrane meble z Ikei – powszechnie dostępne, sprawdzone produkty mieszczące się w budżecie. Wybrano z oferty elementy odpowiadające koncepcji aranżacji wnętrza i zestawiono w sposób pozwalający maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń bez zbytniego obciążania jej i zagracania. Dodatki są z  Zara Home, HM Home, TKMaxx, plakaty drukowane z banku grafik, zielone, lekkie, drewniane lampy sufitowe z Bardach Store. - Kiedy budżet ogranicza, efekty osiągam spójnością koncepcji i konsekwencją wyborów spośród łatwo dostępnych produktów i rozwiązań – tłumaczy Ola Dąbrówka.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE