Salon z kuchnią i jadalnią: nowoczesne wnętrza w towarzystwie betonu

2015-08-17 15:32 Anna Rychlewicz

Salon z kuchnią i jadalnią, gdzie na wskroś nowoczesne wnętrza zostały przełamane industrialnym akcentem. Beton na ścianie w salonie i klinkierowana ściana w aranżacji jadalni, staje w opozycji do wszechobecnego forniru. Przestrzeń, nowoczesny design i „subtelny" akcent surowości, decydują o wyrazie nowoczesnego wnętrza, które nie boi się aranżacyjnych wyzwań. Za projekt salonu z kuchnią i jadalnią odpowiada Arte Dizain Studio Architektoniczne.

Nowoczesne wnętrza zakładają otwartą aranżację, która łączy w sobie przestronny salon z kuchnią i jadalnią. We wnętrzu dominują rozwiązania przywołujące na myśl czysty styl nowoczesny, który został jednak efektywnie dopełniony akcentami industrialnymi. Przepiękny fornir nie traci swego uroku, będąc zestawionym z chłodnym betonem w salonie, czy klinkierowaną ścianą w aranżacji jadalni. Za projekt nowoczesnych wnętrz odpowiada Agnieszka Hajdas – Obajtek z Arte Dizain Studio Architektoniczne.

Salon z kuchnią i jadalnią: przestronne wnętrze o wielu funkcjach

Założenie projektowe zakładało aranżację otwartej przestrzeni, która łączy w sobie nowoczesny salon z kuchnią oraz funkcjonalną jadalnią. Wnętrza utrzymane w nowoczesnej stylistyce nie stronią jednak od oryginalnych akcentów przełamujących modną i stylową przestrzeń. Projekt nowoczesnego salonu wzbogaca beton na ścianie, który triumfuje w aranżacji strefy wypoczynkowej.

Sprawdź też: Ścianki działowe, czyli wyznaczamy strefy we wnętrzu

Aranżacja jadalni błyszczy na tle klinkierowanej ściany, która wypełnia wnętrze niepowtarzalnym klimatem. Z kolei w projekcie kuchni postawiono na czystą biel, którą świetnie dopełniono elementami fornirowanymi. Zwieńczeniem nowoczesnego i na swój sposób eklektycznego wnętrza jest przepiękna drewniana podłoga z charakterystycznym usłojeniem.

 

Nowoczesny salon: ikony nowoczesności na tle betonowej ściany

Aranżację salonu z kuchnią i jadalnią charakteryzuje przede wszystkim przestronność. To właśnie ona jest najlepszym wyznacznikiem nowoczesności w prezentowanym wnętrzu. Otwarta przestrzeń łącząca w sobie trzy zupełnie odmienne funkcje, pozostaje niezwykle funkcjonalna i spójna, a przy tym urzeka stylistycznym zróżnicowaniem. W aranżacji strefy wypoczynkowej królują betonowe płyty na ścianie, które zaplanowano jako tło dla nowoczesnej sofy. Ta z kolei tworzy idealny zestaw z fotelem w kolorze turkusowym.

Sprawdź też: Salon z kuchnią na poddaszu w starej kamienicy

Całość dopełniona została niskim stolikiem kawowym będącym połączeniem ciepła naturalnego drewna z designerskim akcentem metalu. W kwestii aranżacji strefy telewizyjnej zdecydowano się na absolutny minimalizm, który przełamuje jedynie niska fornirowana szafka. Dodatkowym elementem decydującym o nowoczesnym wyrazie wnętrza jest mozaikowa dekoracja ściany w części telewizyjnej.

Nowoczesne wnętrza: kuchnia z wyspą i jadalnią

Projekt kuchni został utrzymany w nieco minimalistycznej i nowoczesnej tonacji. W kwestii zabudowy zdecydowano się na zestawienie białych frontów kuchennych szafek z wysoką fornirowaną zabudową, w której ukryto sprzęty AGD. Projekt kuchni został pomyślany tak, aby robocze wnętrze częściowo wydzielić z otwartej przestrzeni. W związku z tym zdecydowano się na zaaranżowanie we wnętrzu wyspy kuchennej, która stanowi swego rodzaju granicę zarówno od strony jadalni, jak i części typowo salonowej. Równolegle do wyspy kuchennej zaplanowano stół jadalniany z krzesłami. Aranżację tej strefy wyróżnia ponadczasowy styl, który zdecydowano się zestawić z nieco industrialną dekoracją ściany. Charakteru aranżacjo dodaje surowa ściana, która złagodzona została nieco złagodzona minimalistycznym obrazem. Centrum strefy jadalnianej wyznacza drewniany stół, który dopełniony został kultowymi krzesłami Eames'ów.

Kontakt z pracownią:

Arte Dizain Studio Architektoniczne
Mgr inż. arch. Agnieszka Hajdas – Obajtek
www.artedizain.pl

Sopot
ul. Grunwaldzka 58/1
81-771 Sopot

Warszawa
ul. Aleksandra Gierymskiego 12/14
00-772 Warszawa

Zobacz inne realizacje Arte Dizain Studio Architektoniczne