Projekt wnętrz domu rodzinnego w stylu minimalistycznym

2017-06-30 17:55

Projekt wnętrz domu rodzinnego, nagrodzonego w 11 edycji konkursu VASCO Integracja, utrzymany jest w stylu minimalistycznym. Aranżacja oparta jest na kolorze białym, surowym betonie oraz jasnym drewnie. Otwarta przestrzeń wewnątrz i duże przeszklenia sprawiają, że dom jest ściśle połączony z zielonym ogrodem.

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz części gościnnej domu
  2. Białe łazienki z drewnem

Projekt wnętrz autorstwa projektantek : Anny Nowak – Paziewskiej z pracowni MafGroup i  Katarzyny Banasiak obejmuje projekt wnętrz domu jednorodzinnego o powierzchni 230 m².  Dom należy do rodziny z dwójką małych dzieci. Nowoczesna, minimalistyczna wręcz, bryła domu z dużą ilością przeszkleń otoczona jest mnóstwem zieleni, która równoważy stonowaną aranżację wnętrz. Budynek podzielony jest na dwie kondygnacje, z których parter jest typową strefą dzienną, piętro zaś zostało zarezerwowane na pomieszczenia prywatne.

Aranżacja wnętrz części gościnnej domu

Parter  domu stanowi całkowicie otwartą przestrzeń. Właścicielom zależało na jasnych i otwartych wnętrzach, stąd dominują tu: kolor biały, surowy beton i jasne drewno. Salon - wysoki na dwie kondygnacje, został wyposażony tylko w niezbędne sprzęty i urządzenia potrzebne do codziennego życia. Właściciele poświęcają każdą wolną chwilę swoim córkom, dlatego zależało im na swobodzie i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas wspólnych zabaw. Minimalistyczny dom zyskał niepowtarzalny wygląd dzięki pamiątkom rodzinnym. Szara  sofa dominuje aranżację minimalistycznego salonu i ładnie współgra z białą kuchnią z drewnianymi elementami.  Obszerne przeszklenia wymagają konkretnych rozwiązań technologicznych i odpowiedniego systemu grzewczego, dlatego wybór projektantek padł na niemal niewidoczne ogrzewanie kanałowe – grzejniki zostały umieszczone wzdłuż wszystkich przeszkleń budynku.

Czytaj też: Luksusowy apartament w starej warszawskiej kamienicy. Nagroda za projekt w konkursie VASCO

Minimalistyczny salon
Autor: VASCO

Białe łazienki z drewnem

Łazienki utrzymane są w tej samej konwencji kolorystycznej co cały dom. Są tu białe ściany i ceramika, szare płytki – w bardzo jasnym odcieniu, oraz drewniane okładziny ścienne i podłogi. Sprawiają, ze łazienki wyróżniają się spośród wielu innych. Pojemne szafki podblatowe zapewniają mnóstwo miejsca do przechowywania kosmetyków i drobiazgów łazienkowych.

Czytaj też: Projekt wnetrz loftu dla studenta. Nagroda za projekt w konkursie VASCO