Projekt wnętrz domu rodzinnego w stylu minimalistycznym

2017-06-30 17:55

Projekt wnętrz domu rodzinnego, nagrodzonego w 11 edycji konkursu VASCO Integracja, utrzymany jest w stylu minimalistycznym. Aranżacja oparta jest na kolorze białym, surowym betonie oraz jasnym drewnie. Otwarta przestrzeń wewnątrz i duże przeszklenia sprawiają, że dom jest ściśle połączony z zielonym ogrodem.

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz części gościnnej domu
  2. Białe łazienki z drewnem

Projekt wnętrz autorstwa projektantek : Anny Nowak – Paziewskiej z pracowni MafGroup i  Katarzyny Banasiak obejmuje projekt wnętrz domu jednorodzinnego o powierzchni 230 m².  Dom należy do rodziny z dwójką małych dzieci. Nowoczesna, minimalistyczna wręcz, bryła domu z dużą ilością przeszkleń otoczona jest mnóstwem zieleni, która równoważy stonowaną aranżację wnętrz. Budynek podzielony jest na dwie kondygnacje, z których parter jest typową strefą dzienną, piętro zaś zostało zarezerwowane na pomieszczenia prywatne.

Aranżacja wnętrz części gościnnej domu

Parter  domu stanowi całkowicie otwartą przestrzeń. Właścicielom zależało na jasnych i otwartych wnętrzach, stąd dominują tu: kolor biały, surowy beton i jasne drewno. Salon - wysoki na dwie kondygnacje, został wyposażony tylko w niezbędne sprzęty i urządzenia potrzebne do codziennego życia. Właściciele poświęcają każdą wolną chwilę swoim córkom, dlatego zależało im na swobodzie i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas wspólnych zabaw. Minimalistyczny dom zyskał niepowtarzalny wygląd dzięki pamiątkom rodzinnym. Szara  sofa dominuje aranżację minimalistycznego salonu i ładnie współgra z białą kuchnią z drewnianymi elementami.  Obszerne przeszklenia wymagają konkretnych rozwiązań technologicznych i odpowiedniego systemu grzewczego, dlatego wybór projektantek padł na niemal niewidoczne ogrzewanie kanałowe – grzejniki zostały umieszczone wzdłuż wszystkich przeszkleń budynku.

Czytaj też: Luksusowy apartament w starej warszawskiej kamienicy. Nagroda za projekt w konkursie VASCO

Minimalistyczny salon
Autor: VASCO

Białe łazienki z drewnem

Łazienki utrzymane są w tej samej konwencji kolorystycznej co cały dom. Są tu białe ściany i ceramika, szare płytki – w bardzo jasnym odcieniu, oraz drewniane okładziny ścienne i podłogi. Sprawiają, ze łazienki wyróżniają się spośród wielu innych. Pojemne szafki podblatowe zapewniają mnóstwo miejsca do przechowywania kosmetyków i drobiazgów łazienkowych.

Czytaj też: Projekt wnetrz loftu dla studenta. Nagroda za projekt w konkursie VASCO

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE