Luksusowy apartament w starej warszawskiej kamienicy. Nowoczesny i funkcjonalny!

2017-06-20 15:50

Projekt wnętrz luksusowego apartamentu w kamienicy z początku ubiegłego wieku łączy w sobie nowoczesne wzornictwo i przedwojenną klasykę. Znajdziemy tu nowoczesne rozwiązania podkreślające przestrzeń oraz mnóstwo pomysłów poprawiających funkcjonalność starej architektury. Projekt wnętrz apartamentu zdobył nagrodę w 11 edycji konkursu VASCO Integracja!

Spis treści

  1. Część dzienna z podziałem na strefy: kuchenną, jadalnię i salon
  2. Luksusowa sypialnia z pokojem kąpielowym

Kamienica z 1904 roku położony jest w ścisłym centrum Warszawy, w drugiej linii zabudowy ulicy Marszałkowskiej. Wewnątrz jest bardzo cicho i mnóstwo światła. Projekt wnętrz łączy w sobie nowoczesną architekturę z klasyką przedwojennych kamienic. Apartament zajmuje powierzchnię 120 m², chociaż wydaje się jeszcze większy dzięki wysokości 3,30 m. Apartament został zaprojektowany w niekonwencjonalny sposób, z dbałością o każdy szczegół, z poszanowaniem tradycji ale z uwzględnieniem najnowszych trendów w designie i technologii. Architektki Agnieszka Komorowska i Katarzyna Kiełek z pracowni Nasciturus Studio mając na uwadze, że jest to apartament z początku ubiegłego wieku, szczególną uwagę zwracały na funkcjonalność. Pojawiło się więc dużo wbudowanych szaf, umożliwiających przechowywanie nie zabierając optycznie powierzchni. Kolorystyka wyposażenia jest stonowana i ogranicza się praktycznie do trzech kolorów: białego, czerni i jasnego drewna. W salonie, kuchni i sypialniach pojawiły się żebrowe  grzejniki  w stylu vintage.

Część dzienna z podziałem na strefy: kuchenną, jadalnię i salon

Salon połączony z kuchnią i jadalnią zajmuje połowę powierzchni całego apartamentu. Nie jest to typowy sposób projektowania wnętrz mieszkania w kamienicy - kuchnia jest zazwyczaj osobnym, starannie wydzielonym pomieszczeniem, w którym zostają wszystkie zapachy i hałasy. Tutaj kuchnia jest bardzo nowoczesna – składa się ze strefy przechowywania w wysokiej szafie, na całą szerokość wnętrza oraz z wyspy ze zlewem i płytą do gotowania. Nad kuchnią, architektki odsłoniły oryginalny strop z cegły. Oświetlenie sąsiadującego z wyspą stołu świetnie łączy w sobie klasyczny kształt  żyrandola z nowoczesną technologią, wygląda jakby zostało stworzone do tego apartamentu. Aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią oparta jest na zaledwie trzech kolorach: białym, czarnym i jasnym drewnie. Konwencji jedynie wymyka się dywan z kolorowym, kwiatowym wzorem. Stolik kawowy to ikona współczesnego designu.

Czytaj też: Nowoczesna aranżacja mieszkania w kamienicy

Sypialnia z pokojem kąpielowym
Autor: VASCO

Luksusowa sypialnia z pokojem kąpielowym

Główna sypialnia została połączona z pokojem kąpielowym tworząc prywatną strefę relaksu. Zajmuje ponad 30 m², czyli czwartą część powierzchni apartamentu. Takie przestronne pomieszczenie dla dwóch osób w prywatnej strefie mieszkania  gwarantuje komfort użytkowania, bo prowadząc aktywne życie zawodowe to właśnie tu spędzamy najwięcej czasu, przebywając w domu. W aranżacji widać świetne połączenie klasyki, nawiązującej do kamienicy i nowoczesność. Stylowe sztukaterie na ścianach i podłoga z szerokich, przyciemnianych desek, biały marmur na ścianie w części łazienkowej i minimalistyczne wyposażenie, nowoczesne meble i żeliwne, żeberkowe grzejniki. Wszystko to zaskakująco do siebie pasuje, tworząc atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

Czytaj też: Niezwykły projekt wnętrza apartamentu z historią