Niezwykły projekt wnętrza: apartamentu z historią

2016-04-26 19:06 Anna Szeweluk

Historyczny apartament mieszczący się w przedwojennej kamienicy, w centrum Warszawy, został poddany rewitalizacji. Remont apartamentu okazał się dużym wyzwaniem. Zobacz niezwykły projekt wnętrza apartamentu z historią - autorstwa pracowni projektowej LUUMO!

Apartament w przedwojennej kamienicy, w centrum Warszawy, zaprojektowany został dla małżeństwa, które na co dzień mieszka z trójką dzieci w domu pod miastem. Z apartamentu korzystają przede wszystkim, gdy mają wieczór tylko dla siebie - wychodzą wówczas do pobliskich teatrów i restauracji, które mają w zasięgu krótkiego spaceru. Właściciele prowadzą własną firmę i czasem, gdy praca zatrzymuje ich do wieczora w mieście, apartament w centrum pozwala na komfortowy nocleg bez konieczności późnego powrotu do domu.

Historyczny apartament: projekt wnętrz w obliczu wyzwania

Właścicielka zakochała sie w mieszkaniu w kamienicy od pierwszego wrażenia. Jej uwagę przykuły w apartamencie świetnie zachowane, oryginalne elementy wnętrza: stare skrzynkowe okna, kasetonowe drewniane drzwi, dwa piece kaflowe. W trakcie remontu wnętrza apartamentu w kamienicy, właścicielom zależało na tym, aby nic z tego nie zniknęło - co wiązało się z koniecznością ręcznego odnawiania stolarki oraz uzupełnianiu braków w płytkach na kaflowych piecach. Historyczną atmosferę wnętrza uzupełnił gigantyczny kryształowy żyrandol, wyszperany przez właścicielkę w sklepie z antykami i przywieziony wiele kilometrów spoza Warszawy. Aranżacja apartamentu jest utrzymana w kolorze szarym, który pięknie podkreśla elegancję wnętrz mieszkania w kamienicy.

Zobacz też: Niebieski apartament w stylu nowojorskim >>>

Żyrandol przepięknie dzwoni, gdy sąsiedzi piętro wyżej chodzą po mieszkaniu - buduje to naprawdę magiczny klimat. Zamiast obrazów w mieszkaniu, wiszą oprawione w ramy stare, przedwojenne gazety - jedna z nich została znaleziona wewnątrz odnawianych drzwi zamontowanych między pokojami. Ze względu na to, że przed zakupem mieszkanie w kamienicy wiele lat stało puste - remont okazał sie dużym wyzwaniem. Tynk ze ścian i sufitów nieogrzewanego przedtem lokalu odpadał wielkimi kawałkami. Podczas remontu wnętrza apartamentu trzeba było od nowa wykonać wszystkie instalacje, zrywać zawilgocone podłogi, równać ściany. Niestety nie wszystko udało sie uratować we wnętrzu mieszkania - bolesna była koniecznośc rozebrania drewnianej mozaiki, która wcześniej zdobiła podłogi oraz oryginalnych gipsowych sztukaterii. Udało się za to odkryć przepiękne ceglane ściany i zwieńczone łukami wnęki. Pomimo trudów - praca nad projektem i remontem wnętrza okazała się być przyjemnością. Wiele godzin spędzonych wspólnie na budowie, zaowocowało zrodzeniem się prawdziwej przyjaźni - pomiędzy projektantką a klientką. Efekt końcowy aranżacji apartamentu w kamienicy zachwyca swoim niebanalnym charakterem. Już od samego wejścia, wyrażnie czuć że wnętrze ma duszę!

Autorzy projektu: www.luumo.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021